ATLETIKO ISPOŠTOVAO TRADICIJU: Grizman doneo bodove protiv Betisa

Grizman
Guliver/REUTERS/Vincent West
"Jorgandžije" su se probile na treće mesto u La Ligi

U meču 11. kola La lige između Betisa i Atletika tradicija je ispoštovana, tim iz Madrida slavio je rezultatom 2:1 (1:0) i pretekao na tabeli domaćina.

I bez obzira koje mesto zauzima i u kakvoj je formi ekipa iz Andaluzije, bodovi uglavnom osvajaju Madriđani.

Na poslednja 22 meča Betis se samo jednom radovao trijumfu, u sezoni 2018/19 bilo je 1:0. Pored toga upisao je pet remija i čak 17 poraza.

Antoan Grizman bio je dvostruki strelac u novom trijumfu "jorgandžija". Vodeći pogodak u 54. minutu Francuz je postigao direktno iz kornera.

GRIZMAN POGODIO DIREKTNO IZ KORNERA: Napadač Atletika probio odbranu Betisa

Isti igrač je u 72. minutu  iskoristio idealno proigravanje Matijasa Kunje i povisio na 2:0.

Majstorija Fekira u 84. minutu kada je iz slobodnog udarca sa 18 metara loptu preko živog zida smestiou rašlje, vratila je rezultatsku neizvesnost.

Madriđani su do bodova stigli i zahvaljujuć velikoj sreći. U prvom minutu nadoknade Aleks Moreno je na drugoj stativi iz blizine tukao glavom, a prečka bila saveznik gostiju za konačnih 2:1.