(VIDEO) Inter u derbiju "prišio" drugu zvezdicu: "Neroazuri" pobedom nad Milanom stigli do 20. titule u Seriji A

Autor: Aleksa Janković

22.04.2024 22:43
Fudbaler Intera, Markus Tiram slavi pogodak protiv Milana Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Fudbaler Intera, Markus Tiram slavi pogodak protiv Milana

Milano će večeras do kasno u noć biti obojen u crnu i plavu jer je Inter savladao gradskog rivala Milan 2:1 (1:0) u 33. kolu italijanske Serije A. Osim pobede u derbiju, izabranici Simonea Inzagija su i matematički obezbedili titulu, 20. u istoriji kluba sa "Đuzepe Meace"!

Igralo se poprilično otvoreno od prvog minuta, a prvi do gola je stigao aktuelni lider na tabeli. Nakon kornera, loptu je na drugu stativu prebacio Benjamin Pavar gde je Frančesko Aćerbi bio sam kao duh i lako savladao Majka Menjona. "Neroazuri" su mogli i do drugog pogotka nedugo nakon toga, ali je veliku priliku propustio Lautaro Martinez u 25. minutu.

Domaćin je prvu pravu priliku imao u 28. minutu kada je kontra napad povukao Junus Musa. Usledio je odličan pas za Rafaela Leaa, ali je Jan Zomer odbranio šut Portugalca. Markus Tiram je pred kraj poluvremena pripretio. Imao je Francuz dobru priliku da uveća prednost gostiju, ali je njegov šut otišao malo pored gola.

Odmah na startu drugog poluvremena, Tiram se iskupio za promašenu šansu iz prvog dela, preciznim udracem savladao Menjona i duplirao prednost Intera."Rosoneri" su uneli neizvesnost u završnicu meča pogotkom Fikaja Tomorija u 80. minutu. Engleski defanzivac je nalateo na odbitak i glavom savladao Zomera. Kraj utakmice je proveo u velikoj nervozi te je glavni arbitar morao da pokaže čak tri crvena kartona. Isključeni su Davide Kalabrija, Teo Ernandez i Denzel Damfris.

Izabranici Stefana Piolija nisu uspeli da stignu do izjendačujućeg pogotka, te je Inter tako i matematički obezbedio 20. titulu Serije A.