DONČIĆ I HARDAVEJ SRUŠILI NIKSE: Dalas upisao 11. pobedu u sezoni

Doncic
Tanjug/AP Photo/Bebeto Matthews
Treća četvrtina odlučila pobednika

Košarkaši Dalasa predvođeni Lukom Dončićem i Timijem Hardavejem Džuniorom, pobedili su u gostima Njujork 121:100 (20:32, 32:27, 41:15, 28:26 ) i tako došli do 11. trijumfa u sezoni.

Dvojac Maveriksa večeras je bio nerešiva enigma za Nikse, koji su zahvaljujući očajnoj odbrani u trećoj četvrtini, uspeli da proćerdaju 15 poena prednosti, koliko su imali u prvom poluvremenu.

Dončić je na kraju bio najefikaniji na utakmici sa 30 poena, dok je Hardavej postigao dva manje. Na drugoj strani istakli su se Rendl sa 24 poena i Kvikli sa 23, ali ni to nije pomoglo ekipi iz Njujorka da izbegne 12. poraz u sezoni.

Niksi su posle dobrog izdanja u prvom poluvremenu stekli sedam poena prednosti pred odlazak na odmor (59:52), da bi u nastavaku meča usledila prava katastrofa za ekipu Toma Tibodoa.

Dončić i Hardavej su “opustili ruku“ i zahvaljujući odličnim procentima šuta za tri poena, zatrpali koš rivala i serijom 26:3 (85:68) i definitivno rešili pitanje pobednika pred kraj treće deonice.