| Vesti
Izdvajamo
PARTIZAN je uspeo, imaćemo dva srpska tima u "Evropi"
Izvor: Arena sport TV | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 29.08.2019.
Crno-beli hrabrom igrom u Norveškoj stigli do 1:1, što im je posle 2:1 iz Humske bilo dovoljno da se u petak u Monte Karlu nađu u žrebu za Ligu Evrope. Strelac pogotka za prolaz Nemanja R. Miletić.

FK PARTIZAN/ MIROSLAV TODOROVIĆ

Partizan je u Ligi Evrope!

Crno-beli ponovo će, 11. put u svojoj istoriji, igrati grupnu fazu jednog od dva klupska UEFA takmičenja. Partizan je u prošlosti osam puta bio učesnik Lige Evrope i dva puta Lige šampiona.

Junak meča u Moldeu je Nemanja R. Miletić!

Desnom beku srpskog osvajača kupa malo toga je polazilo za nogom do 80. minuta, kada je maestralno iskoristio blokove Aleksandra Šćekića, a potom i Bojana Ostojića i posle filigranski preciznog centaršuta Zorana Tošića iz kornera, loptu smestio pored veoma raspoloženog Aleksandra Kraninksa.

Molde – Partizan 1:1 (0:0)!

Rezultat koji je srpskom klubu u revanšu odigranom na "Aker" stadionu u Moldeu bio dovoljan (posle pobede u Beogradu - 2:1) da se u petak nađe u žrebu za masovnije evropsko takmičenje.

Odlično su crno-beli odigrali prvo poluvreme i kada se sve sumira nedostajao je samo pogodak iz tri vrlo dobre šanse koje su propustili Tošić, Saša Zdjelar i Ostojić. Nadmoćnost na sredini terena bila je dovolja da rivala učini potpuno bezopasnim po Vladimira Stojkovića i mrežu "parnog valjka".

Očekivano, Molde je u nastavku sve karte bacio u napad. Usledio je pritisak "Vikinga", ali je i pored toga norveški tim bio prilično bezopasan, a akcije su mu se uglavnom završavale na 20 metara od gola Partizana. Svaka obećavajuća akcija bila je produkt grešaka fudbalera Partizana...

Trenutak nepažnje Takuma Asana i fortuna doveli su do kapitualcije odbrane crno-belih.

Japanac je bio neoprezan u 71. minutu, nepotrebno se poslužio rukom ispred svog kaznenog prostora, a taj detalj nije promakao, IPAK, odličnom frnacuskom sudiji Rudiju Bukeu, čija odluka da Zdjelaru već u prvom minutu pokaže žuti karton, posle nešto oštrijeg starta, nije prihvaćena blagonaklona od gostiju i navijača beogradskog kluba.

Magnus Ejkrem je pokušao da prebaci "živi zid", lopta je pogodila u rame jednog od najboljih igrača Partizana u poslednje vreme, Slobodana Uroševića, promenila je pravac, dovoljno da ispadne kompletna odbrana crno-belih na čelu sa Stojkovićem, ali ne i Leke Džejms. Nigerijac je bio siguran na drugoj stativi, a i nije mu bilo teško da sa dva-tri metra samo ćušne loptu u mrežu.

Međutim, Partizan je posle primljenog gola pokazao karakter, nije srpljao, naprotiv!

Beograđani su prešli na polovinu Moldea i bilo je jasno da će domaćin teško da se odbrani. Prvo je pripretio Bibras Natho, kada je posle vrlo dobrog pasa Tošića ponovo na muke stavio Kraninksa.

Neposredno pre pogotka, Belgijanac među stativama norveškog kluba imao je i sreće, jer je malo nedostajalo da ga savlada sopstveni igrač. Ipak, lopta je pored stative završila u korneru. Upravo posle tog udarca iz ugla Miletić je glavom srušio nade Moldea i utišao oko 10.000 njegovih navijača na stadionu.

Malobrojna grupa pristalica Partizana (njih oko 200) do kraja utakmice bila je bučnija i znala je da proslavi plasman svog tima u Ligu Evrope. Uz fenomenalnu intervenciju Stojkovića, posle jedine uspešne akcije i prave prilike za domaćina, koju u 84. minutu nije iskoristio Erik Hestad, bilo je jasno da bolji tim zasluženo ide dalje.

BRAVO, CRNO-BELI!

MOLDE: Kraniks - Haraldseid, Foren, Gabrijelsen, Haugen (od 84' Knutcon) - Husein, Orsnes - Boli (od 59' Omojuanfo), Volf Ejkrem, E. Hestad - Džejms.

PARTIZAN: Stojković – N. R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Tošić (od 83' Lutovac), Suma (od 67' Natho), Asano – Sadik (od 68' Ožegović).