Otvori pretragu
Otvori navigaciju
Otvori navigaciju
arenasport1
Na programu od 10:15
Putevima šampiona
arenasport2
Na programu od 09:30
Best of
arenasport3
Na programu od 10:15
Best of
arenasport4
Na programu od 10:00
Best of
arenasport5
Na programu od 10:00
Dokumentarni film
Otvori pretragu
Fudbal
26.03.2020. - 09:05

"Marka" bira najbolji tim u istoriji: Predlog broj 1 - Zvezda 1991!

MN Press
Lepo priznanje za najuspešniju generaciju Crvene zvezde.

Pandemija virusom korona zaustavila je sport u čitavom svetu, pa ljubitelji fudbala "gladni" te igre često posežu za sećanjima na ranije utakmice i timove.

Španski list "Marka" tako je napravio tekst o 20 najboljih ekipa u istoriji, a njihovo nabrajanje počeo je navođenjem čuvene generacije Crvene zvezde.
 

Šampioni Evrope i sveta iz 1991. godine bili su prvi predlog madridske redakcije među ekipama koje su, kako je navedeno, ostavile uticaj na igru koji prevazilazi vreme.

Čuveni sastav Ljupka Petrovića, koji je postao prvak kontinenta u finalu protiv Olimpik Marseja u Bariju, prvi je navedeni među timovima koji su "ukrasili ovu igru".

Pročitajte kompletan spisak tih ekipa, među kojima su zaista čudesni sastavi evropskih giganata Barselone, Reala, Milana, Mančester junajteda...

1. Crvena zvezda šampion Evrope

Stojanović – Belodedić – Najdoski, Šabanadžović, Marović – Jugović, Mihajlović, Binić, Prosinečki, Savićević – Pančev:
Trener: Ljupko Petrović
 

 

2. Gvardiolina Barselona

Valdes – Abidal, Pike, Pujol, Alveš – Buskets, Inijesta, Ćavi – Anri, Mesi, Eto
Trener: Pep Gvardiola
 

 

3. Zidanov Real Madrid

Kejlor Navas – Marselo, Varan, Ramos, Karvahal – Kasemiro, Kros, Modrić – Isko, Ronaldo, Benzema
Trener: Zinedin Zidan

 

 

4. Sakijev Milan

Gali – Tasoti, Barezi, Kostakurta, Maldini – Rajkard, Anćeloti - Kolombo, Donadoni, Gulit – Ban Basten
Trener: Arigo Saki

 

 

5. Di Stefanov Real Madrid

Domingez – Marhitos, Santamarija, Pačin – Vidal, Zaraga, Kanario Del Sol – Di Stefano, Gento, Puškaš
Trener: Migel Munjoz
 

6. Bezbijeve bebe Mančester junajteda

Stefni – Sadler, Folks, Dan - Krerand Stajls – Čarlton, Lou – Best, Kid, Ešton
Trener: Met Bezbi

 

7. Real Madrid “Pet strvinara”

Bujo – Kamačo, Tendiljo, Sančiz, Ćendo – Martin Vaskez, Šuster – Gordiljo, Mičel – Butragenjo, Hugo Sančez

 

 

8. Peleov Santos

Gilmar – Dalmo, Mauro, Kalvet, Zito – Mengalvio, Lima, Dorval, Pepe – Kutinjo, Pele
Trener: Lula

9. Pejslijev Liverpul

Klemens – Džons, Hjuz, Smit, Nil – Kejs, Kenedi, Kalahan, Mekdermot – Kigen, Hejvej.
Trener: Bob Pejsli

 

10. Mađarska konjica iz pedesetih

Grosiks – Buzanski, Lantoš - Lorant, Bušik, Zakarijas – Budai, Hidegkuti, Sibor – Košiš, Puškaš
Trener: Sebeš

 

11. Bekenbauerov Bajern

Majer – Horsman, Švarcenbek, Bekenbauer, Hansen – Durnberger, Rot, Henes – Torstenson, Kapelman, Miler
 

12. Klofov Notingem Forest

Šilton – Anderson, Klark, Burns, Lojd – Mekgovern – Robertson, Bojer, Trevor Frensis – Birtls, Vukdok
Trener: Brajan Klof...

Na spisku su i

13. Veliki Torino iz četrdesetih
14. Euzebijova Benfika
15. "Ždrebci" Borusije Menhendladbah
16. "Šampanjski fudbal" Remsa
17. Hererin Inter
18. Magatov Hamburg
19. Penjarol osvajač Kopa Libertadores
20. River Plejt Karlosa Peuselja...

Lepo društvo za Crvenu zvezdu.

 

Poslednje vesti

Poslednji video snimci