Rodić i Katai proslavljaju gol protiv Brage
16.09.2021. • 20:29

VELIKA POBEDA NA STARTU LE: Zvezda slavila protiv Brage

(MN Press)
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Bragu rezultatom 2:1 na početku grupne faze Lige Evrope

Zvezda je ostvarila važan trijumf na putu ka novom evropskom proleću.

Gol odluke dao je Aleksandar Katai iz penala u 85. minutu.

Zvezda je prethodno povela u 75. golom Milana Rodića, a samo minut kasnije Braga je uspela da izjednači preko Galena.

Druga utakmica u Grupi F, između Midtjilanda i Ludogoreca, završena je nerešeno 1:1.

Zvezda je odlično počela utakmicu i već na samom startu mogla da povede, ali nije uspela da šutne na gol posle zbunjene reakcije fudbalera Brage.

Posle toga crveno-beli u prvom poluvremenu nisu imali nijednu pravu šansu, ali opasna nije bila ni Braga, sve do finiša tog dela.

Odličan je bio Aleksandar Dragović koji je u jednom momentu na maestralan način, fantastičnim uklizavanjem, spasao gol Crvene zvezde. Braga je posle toga pogodila i stativu.

Braga je bila neznatno bolji rival na početku drugog poluvremena, ali je prvu veću priliku imala Zvezda. Mirko Ivanić je probio po levoj strani, oslobodio se čuvara i šutirao, ali je blokiran pa su crveno-beli dobili samo korner.

Veliko uzbuđenje bilo je u 74. minutu. Posle duela Ivanića sa protivničkim igračem lopta je iznenađujuće došla do Dionija, koji se našao oči u oči sa golmanom, ali mu je čuvar mreže brage odbranio.

Usledio je korner i posle centaršuta Kange Zvezda je povela, a strelac je bio Rodić, koji je bio najviši u skoku u protivničkom kaznenom prostoru.

Ipak, tek što su krenuli sa centra, fudbaleri Brage su uspeli da izjednače. Strelac je bio Galeno.

Crvena zvezda nije klonula nakon šokantnog izjednačenja Brage. Mirko Ivanić je ponovo bio fantastičan i u 83. minutu je srušen u kaznenom prostoru gostiju, a škotski arbitar Biton je samouvereno pokazao na belu tačku.

Katai je bio siguran izvođač i doneo je Zvezdi novu prednost.

Braga je posle toga očekivano krenula po novi gol i novo izjednačenje. Crveno-beli predvođeni golmanom i kapitenom Milanom Borjanom su uspeli da se odbrane i slave na početku grupne faze Lige Evrope.