Ostali sportovi
21.06.2022. • 12:23

USPEŠAN START BASKETAŠA NA SP U BELGIJI: Pao Novi Zeland

"Orlovi" u neizvesnom meču ostvarili prvu pobedu u Antverpenu

Muška seniorska 3x3 reprezentacija Srbije pobedom je započela učešće na Svetkom prvestu u begijom gradu Antverpenu.

Srpski nacionalni tim u satavu Dejan Majstorović, Marko Branković, Strahinja Stojačić i Mihailo Vasić, bio je bolji od Novog Zelanda 21:19, a već od 14.55 časova ih očekuje naredni rival, selekcija Portorika.

Poslednja dva meča u grupi Srbija će igrati u četvrtak (23. juna) i to prvo protiv Brazila (12.20), a potom od 14.00 sati protiv Francuske. Neophodno je zauzeti jedno od prva dva mesta u grupi kako bi se reprezentacija Srbije plasirala u četvrtfinale prvenstva.

Četvrtfinalni mečevi zakazani su za subotu (25. jun) od 16.35 sati, da bi u slučaju plasmana u polufinale naša reprezentacija nastupala i poslednjeg dana takmičenja – u nedelju 26. juna od 18.10 sati.

Srbija je do sada osvojila četiri zlatne medalje na Svetskim prvenstvima,a poslndji put se to fogilo pre četiri godine u Manili.