Otvori pretragu
Otvori navigaciju
Otvori navigaciju
arenasport1
Na programu od 12:00
Partizan - Spartak Trnava
arenasport2
Na programu od 12:00
PSG - Marseille, The Best of
arenasport3
Na programu od 12:00
Ženska strana medalje
arenasport4
Na programu od 12:00
Napredak - Radnicki
arenasport5
Na programu od 12:00
Down the Barrel
arenasport6
Na programu od 12:00
Young Boys - Atalanta
arenasport7
Na programu od 12:00
Real Sociedad - Leipzig
arenasport8
Na programu od 12:00
Chicago - Boston
arenapremium1
Na programu od 11:00
Roma - Juventus, The Best of Juventus
arenapremium2
Na programu od 12:00
Boston - Golden State, G3
arenapremium3
Na programu od 10:30
Sevilla - Betis, The Best of Sevilla
Otvori pretragu
Fudbal
14.06.2022. • 13:04

PRVO KOLO KVALIFIKACIJA ZA LŠ: Maribor, Zrinjski, Sutjeska i Škupi dobili rivale

Guliver/Harold Cunningham/Getty Images for UEFA
Izvučeni parovi prvog kola kvalifikacija

Žreb za prvo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona održan je danas u Nionu, gde klubovi sa prostora bivše Jugoslavije nisu imali previše sreće. Šampion Srbije, Crvena zvezda će se kao nosilac uključiti tek u trećem kolu, ali će sigurno pratiti kako se kvalifikacioni ciklus odvija.

Prvak Slovenije, Maribor, je uprkos tome što je nosilac izvukao veoma nezgodnu ekipu Šahtjora iz Soligorksa, što je u svakom slučaju, mnogo (bar na papiru) teža varijanta nego da su izvukli Pjunik, Tiranu ili Sutjesku. 

Pomenuti crnogorski klub je takođe mogao proći bolje, s obzirom na to da je za rivala imati ekipu Ludogoreca, za koju su se svi uverili da je preozbiljna za tim poput Sutjeske.

Šampion BIH, Zrinjski, je izvukao Šerif iz Tiraspolja, koji je prošle sezone najpre izbacio Crvenu zvezdu, da bi kasnije u grupnoj fazi Lige šampiona mučio velike klubove, poput Real Madrida.

Makedonski Škupi će igrati protiv Red Impsa, tako da se može smatrati jedinim klubom koji je imao određenu dozu sreće, ili bar nešto više nego ostali.

Žreb za drugo kolo biće održan u sredu.

Parovi prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona:

Pjunik (Jermenija) – Kluž (Rumunija)

Maribor (Slovenija ) – Šahtjor Soligorsk (Belorusija)

Ludogorec (Bugarska) – Sutjeska Nikšić (MNE)

Didelanž (Luksemburg) – Tirana (Albanija)

Tobol (Kazahstzan) – Ferencvaroš (Mađarska)

Malme (Švedska) – pobednik preliminarne runde

Balkani (tzv. Kosovo) – Žalgiris (Litvanija) 

Helsinki – RSF (Letonija)

Bode (Norveška) – KI Klaskvik (Farska Ostrva)

Nju Sejnts (Vels) – Linfild (Severna Irska)

Šamrok Rovers (Irska) – Hibernijans (Malta)

Leh Poznanj (Poljska) – Karabag (Azerbejdžan)

Škupi (Makedonija) – Linkoln Red Imps (Gibraltar)

Zrinjski (BiH) – Šerif (Moldavija)

Slovan Bratislava (Slovačka) - Dinamo Batumi (Gruzija)

Poslednje vesti

Poslednji video snimci