ČUKARIČKI SE ISPROMAŠIVAO: Luka Adžić doneo remi protiv Tuzle Sitija

Čukarički
(MN Press)
Brđani su stvorili brojne šanse, dva puta su pogodili stativu

Na pripremama u Sloveniji fudbaleri Čukaričkog su i u drugom kontrolnim meču remizirali. Posle 0:0 porotiv Celja, nerešeno je bilo i u duelu sa Tuzlom Siti (1:1).

"Brđani" su se propisno ispromašivali, nakon što su Luka Adžić i Almir Aganspahić pogodili stativu u drugom poluvremenu, Luka Adžić je u 88. minutu izjednačio rezultat.

Člana MTEL Premijer lige BiH došao je u vođstvo u 13. minutu. Dubinsku loptu poslao je Šukilović, prihvatio je na desnoj strani Petar Mišić, ušao u kazneni prostor i proigrao Ajdina Nukića u petercu koji je rutinski zatresao mrežu.

Već u narednom napadu Spasojević je mogao da izjednači, našao se pred golmanom Tuzla Sitija i ciljao pored stative, slično je završio pokušaj Lukića pet minuta kasnije.

U nastavku, Almir Aganspahić je bio u idealnoj šansi, dobro je reagovao protivnički golman. Luka Adžić je uzdramo stativu u 68. minutu, a več u narednom napadu Aganspahić je u padu šutirao iz prve, a stativa ponovo spasila mrežu Tuzla Sitija.

U 88. minutu Luka Adžić je postigao prvenac u dresu Čukaričkog, Proigrao ga je Vujadinović, a pojačanje tima sa Banovog brda udarcem iskosa sa leve strane pogodio suprotan ugao za konačnih 1:1.

Narednu proveru fudbaleri Čukaričkog igraće 25. juna u Kranju protiv Olimpije.

Sastavi

Čukarički: Belić (Mićović), Rogan (Stevanović), Šapić (Vujadinović), Serafimović (Puškarić), Gašević (Ivanović), Kovač (K.Belić), Čolović (Tošić), Čolić (Docić), Lukić (Mijailović), Endiaje (Adžić), Spasojević (Aganspahić).

Tuzla Siti:Fejzić (Brajlović), Šukilović (Hrkać), Mehdić, Čeliković, Nukić, Krajašević (Veselinović), Memanović (Mendeš), Mišić (Belmin) Kuzmanović (Rekić), Smajlagić (Burić), Eleue (Karić).