ZVEZDA DEKLASIRALA VOŽDOVAC: Tri asistencije i gol Ivanića

Ivanić
(MN Press)
Rutinska pobeda crveno-belih

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Voždovac na svom terenu 4:0 u šestom kolu Mozzartbet Superlige. Igrač utakmice je bio Mirko Ivanić, koji postigao gol i zabeležio tri asistencije.

Da će izabranici Dejana Stankovića bez problema opravdati ulogu favorita, mogli smo da naslutimo već nakon osam minuta, kada su stekli dva gola prednosti.

Mrežu Voždovčana načeo je Pešić u trećem minutu, posle odlične asistencije Ivanića po desnom boku, odakle je na identičan način ubrzo proigrao Bukarija na petercu za 2:0.

Od tog trenutka, tempo utakmice je opao, Zvezda je i dalje imala loptu u nogama, ali nije napadala sa dovoljno intenziteta kao što je bio slučaj na početku susreta.

Dva brza, a može se reći i naivno primljena gola, kao da su razmrdala Voždovčane, koji su u nekoliko navrata u drugom poluremenu, preko Hajdina i Purtića pripretili Borjanu, međutim nedovoljno dobro da bi se savladao kapiten crveno-belih.

Zvezda je u nastavku utakmice održavala stečenu prednost iz osmog minuta, a većih uzbuđenja nije bilo sve do 84. minuta kada je El Fardu Ben, iskoristio grešku golmana rivala i postigao prvi gol ove sezone. Treću asistenciju zabeležio je Ivanić, koji se ubrzo upisao i u listu strelaca.

Crveno-beli će u narednom kolu igrati protiv Čukaričkog, dok će Voždovac odmeriti snage sa Kolubarom.

MOZZART BET SUPERLIGA SRBIJE (6. kolo): Crvena zvezda - Voždovac 4:0 / 13.08.2022

/Pešić 3, Bukari 8, Ben 84, Ivanić 88/

Mladost - Radnik 19.00 (TV Arena sport 5)

Spartak - Javor 19.00 (TV Arena sport 3)

Mladost GAT - Partizan 19.30 (TV Arena Premium 1)

Radnički 1923 - Čukarički 17.00 (TV Arena Premium 2)

Standings provided by SofaScore LiveScore

90. min. Kraj. Crvena zvezda je pobedila 4:0.

87. min. GOOOL. Najbolji igrač utakmice Mirko Ivanić našao se i u ulozi strelca, nakon tri uspešna dodavanja večeras. 4:0 za crveno-bele.

GOL POSLE TRI ASISTENCIJE: Ivanić stavio tačku na uspešno veče

83. min. GOOOL! Zvezda vodi 3:0, strelac je El Fardu Ben. Napadač domaće ekipe postigao je gol posle velike greške golmana Voždovca, koji je u nameri da ispuca loptu, poslao istu do Ivanića, koji je zabeležio treću asisnteciju na Marakani.

BEN KORISTI GREŠKU VOŽDOVČANA: Treća asistencija nestvarnog Ivanića / 13.08.2022.

76. min. Dvostruka izmena u taboru crveno-belih. Umesto Kangve i Kataija u igri su Sanogo i El Fardu Ben.

67. min. Sve bolja igra crveno-belih, koji kao da su ozbiljno shvatili pretnje gostiju. U izlednoj prilici našao se Katai, posle greške odbrane Voždovčana, ali je Zvezdina "desetka" sa peterca šutirao direktno u golmana Krunića

64. min. Voždovac je u prethodnih nekoliko minuta iskoristio pad koncentracije Zvezde i preko Hajdina dva puta ugrozio gol Borjana.

54. min. I dalje nema promene rezultata na semaforu. Zvezda ima loptu u nogama, Voždovac je podigao defanzivnu liniju do polovine terena i pokušava da zaustavi nalet šampiona, koji osim pokušaja Kange iz distance ništa novo nije pokazao.

46. min. Počeo je drugi deo igre. Dejan Stanković je uveo Aleksandra Dragovića na teren, dok je igru napustio Nikola Stanković. Voždovac nije pravio izmene u sastavu.

Kraj prvog poluvremena. Rezultat od osmog minuta je i dalje aktivan, crveno-beli imaju dva gola prednosti pred početak drugog dela igre.

42. min. Veliki promašaj Kataija u 44. minutu, Bukari je ukrao loptu ušao u kazneni prostor rivala i proigrao Kataija koji nije šutirao dobro. Sa desetak metara poslao je loptu pored stative.

32. min. Dobru priliku za Voždovac imao je Purtić kada je sa preko 25 metara uputio solidan šut, ali je lopta prešla tik iznad prečke

21. min. Nakon početnog šoka, gosti polako podižu inicijativu, ali ništa ozbiljno da bi se ugrozio gol Zvezde.

12. min. Posle dva brza gola, Zvezda je usporila tempo i sigurno kombinuje na sredini terena, dok se Voždovac brani i pokušava da podigne liniju odbrane.

7. min GOOL. Šampion Srbije vodi 2:0, a strelac je Bukari. Gotovo na identičan način je Zvezda došla do novog pogotka. Ivanić je prošao po desnoj strani i pronašao Bukarija na nekoliko metara od gola. Voždovcu se ne piše dobro...

BUKARI NASTAVIO GOLGETERSKI NIZ: Ivanić asistent i kod drugog gola Zvezde

2. min. GOOOL. Zvezda vodi 1:0, strelac je Pešić. Ivanić je prošao po desnom boku i odlično proigrao usamljenog centarfora Zvezde na petercu.

PRVA AKCIJA DONELA VOĐSTVO ZVEZDI: Pešić iskoristio asistenciju Ivanića

1 min Utakmica je počela, prvi posed ima Voždovac.

Crveno-beli žele da nastave u pobedničkom ritmu, od starta sezone dobili su svih šest utakmica, četiri u borbi za bodove i dve u kvalifikacijama za Ligu šampiona uz gol razliku 24:1.

Sastavi timova

Crvena zvezda: Borjan, Stanković, Eraković, Milunović, Rodić, Kangva, Kanga, Katai, Ivanić, Bukari, Pešić.

Voždovac: Krunić, Mijailović, Damjanović, Milović, Hajdin, Purtić, Đurišić, Pantović, Ivezić, Ćirković, Teodorović

Sve besprokorno funkcioniše u redovima tima sa Marakane, pred današnji duel apsloutni su favorit.

"Sigurno da će biti nekih promena u sastavu, ali ne preterano, međutim, igramo na tri fronta i idemo na pobedu u svakoj utakmici. Bitno je da se radi dobar oporavak, da se igrači što pre osveže i spreme za naredni meč. Mi imamo širok roster, uvek mogu da računam na adekvatne zamene", rekao je Stanković.

Voždovčani su  u odigranih pet kola zabeležili dve pobede i dva remija, uz jedan poraz, međutim, prošlog vikenda nakon što su savladali Radnički 1923 rezultatom 1:0, došlo je do smene trenera. Osam bodova u pet kola je pristojna zaliha, ali očigledno u klubu očekuju mnogo više pa je došlo do rastanka sa Nebojšom Jandrićem nakon samo dva meseca saradnje.