VATERPOLISTI PETOPLASIRANI NA SP: Srbija rutinski nadigrala SAD

vaterpolo
Tibor Illyes/MTI via AP
Ubedljiva partija srpskih vaterpolista

Vaterpolo reprezentacija Srbije je pobedom nad Sjedinjenim Američkim Državama od 13:10 (3:3, 5:3, 3:1, 2:2) zauzela peto mesto na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj.

Prva četvrtina bila je poprilično izjednačena i završena je rezultatom 3:3. Ekipe su tada još uvek opipavale snage, a najlepši potez napravio je Dušan Mandić kada je sa desetak metara lobovao američkog golmana.

U drugoj deonici su srpski vaterpolisti napravili razliku i na poluvreme otišli sa prednošću od 8:6, što je nateralo Amerikance da u nastavku malo više rizikuju.

Treća četvrtina je takođe pripala Srbiji i tada je već stečena dovoljna prednost da se na miran način uđe u završnicu, gde se najviše istakao golman Lazar Dobožanov koji je dobio rat protiv američkih šutera.

Ranije danas je Grčka savladala Hrvatsku u duelu za treće mesto rezultatom 9:7, dok je finale zakazano za večeras od 20 časova, kada će Italija odmeriti snage sa Španijom.