20.09.2022. • 19:25

ZVEZDA POBEDILA DINAMO: Briljantni Nikola Perić rešio rukometni derbi ARKUS lige

TV Arena Screenshot
Sin nekadašnjeg golmana Dejana Perića briljirao na golu crveno-belih

Krv nije voda, pokazao je na delu Nikola Perić (19), mladi golman rukometnog kluba Crvena zvezda "Grundfos".

Sin proslavljenog golmana Dejana Perića bio je junak pobede crveno-belih u derbiju prvog kola ARKUS lige protiv Dinama iz Pančeva 35:33 (17:18) jer je branio fenomenalno u poslednjih 20-tak minuta drugog poluvremena i sa devet odbrana, dva sedmerca zasluženo poneo epitet igrača utakmice.

Imprsivno je delovao najmlađi prvotimac crveno-belih između stativa, sigurno mu je otac bio ponosan na partiju protiv Dinama, čije je boje Nikola branio. Srbija sigurno u njemu dobija golmana za budućnost, videli su to svi koji su posmatrali direktan prenos na TV Arena sport.

Sjajan derbi viđen je u Šumicama, crveno-beli su vodili 15:10, zatim je Dinamo sjajnom odbranom dobio poluvreme 18:17.

U nastavku je ponovo Zvezda imala prednost od pet golova, da bi Dinamo sustizao prednost i imao sedmerac na 32:30! Perić je zaustavio ključni sedmerac, zatim izuzetnim odbranama pomogao ekipi da ostvari veoma vrednu pobedu nad možda prvim favoritom ARKUS lige.

Najefikasniji kod Crvene zvezde bili su: Petar Panić i Roten Segal po šest golova, Uroš Simić i Mirko Đurović su dodali po pet, a Nemanja Vučićević četiri.

U Dinamu su po šest pogodaka postigli Marko Perović, Milan Golubović i Danilo Radović.