SRBIJA U FINIŠU SLOMILA OTPOR LETONACA: Jagodić-Kuridža doneo pobedu sa penala

Srbija
(MN Press)
Srbija upisala prvu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo

Košarkaši Srbije upisali su prvu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2023, pošto su u neizvesnoj završnici kod kuće, savladali borbenu Letoniju rezultatom 101:100 (28:33, 24:23, 25:19, 24:25).

Nakon odlične treće četvrtine, gde je Srbija limitirala raspucane goste na najmanji broj poena na utakmici (19), poslednju deonicu počela je poprilično loše. Letonci su serijom 11:2 preuzeli vođstvo i najavili veliku borbu do kraja. Naša selekcija je visokim presingom poremetila igru gostiju i koševima Dangubića prišla na dva poena zaostatka pri rezultatu 88:90. Do kraja susreta igra vodila se velika bitka, a pobednik je odlučen u samom finišu susreta nakon penal završnice. Pogađali su i Lomaš i Teodosić sa linije penala, a ključna bacanja pogodio je Jagodić-Kuridža.

U prvoj četvrtini videli smo dosta izjednačenu igru obe selekcije. Naš najteži rival u grupi je bio izuzetno motivisan, što u prilog govori činjenica da su gosti u prvom delu igre promašili samo jedan šut. Srbija je takođe igrala na visokom nivou, pre svega zahvaljujući Teodosiću i Smailagiću koji su do tada postigli 17 od ukupnih 28 poena za naš tim.

Posle zaista sjajnog ofanzivnog izdanja i jednih i drugih u prvoj četvrtini, obe ekipe su usporile ritam u drugom delu igre. Letonce je "izdala" sreća sa distance, gde su najviše tražili poene, dok je Srbija uglavnom napadala iz reketa. Teodosić je igrao "kapitenski" i sa 21. poenom predvodio našu podmlađenu selekciju, a odličan je bio i Smailagić (15 poena), koji je od starta pokazivao inicijativu pod košem Letonca.

Razgovor Pešića u svlačionici očigledno je uradio plodom, pošto je Srbija početkom drugog poluvremena odigrala najbolju defanzivnu četvrtinu. Gosti nisu znali kako da se nose sa visoko postavljenom odbranom Srbije, pa su se ponovo uzdali u šut za tri poena, preko kog su se oslanjali tokom celog meča.

Letonci su utakmicu završili sa 16 pogođenih trojki iz 35 pokušaja, a najraspoloženiji je bio Lomaš sa 33 poena.

Srbiju je predvodio Teodisić sa 21 poenom, a pomogli su mu Avramović i Jagodić-Kuridža sa 17, odnosno 16 poena.

Naša selecija će se za tri dana sastati sa Belgijom, dok će Letonci tražiti šansu protiv Slovaka.