04.10.2022. • 21:06

DEBAKL SPORTINGA: Golman Adan častio Marsej golom i isključenjem

Tanjug/(AP Photo/Daniel Cole)
Gosti iz Lisabona su poveli već u prvom minutu, ali je domaćin brzo preokrenuo

Utakmica  3. kola grupe D Lige šampiona između Olimpika iz Marseja i Sportinga, kasnila sa početkom više od 20 minuta, fudbaleri tima iz Lisabona nisu na vreme stigli na stadion "Velodrom".

Fudbaleri Marseja slavili su sa ubedljivih 4:1 uprkos šokantnom početku meča koji im je priredio Frančesko Trinkao već u prvom minutu. Napadač gostiju nanizao je nekolicinu igrača Marseja i udarcem sa 16 metara pogodio donji levi ugao - 0:1.

Vođstvo Sportinga je trajalo deset minuta, kada su domaćini za kratko vreme preokrenuli. Aleksis Sančeza je uz malu pomoć golmana Antonija Adana izjednačio, da bi ubrzo Amine Harita oslično skočio i udarcem glavom doneo vođstvo domaćinu.

Nakon što je pogrešio kod prvog gola, čuvar mreže Sportinga Adana je u 23. minutu napravio još jednu veliku grešku, istrčao je van kaznenog prostora i rukom presekao napad domaćina. Zaradio je direktna crveni karton i olakšao posao Marseju.

Pet minuta kasnije Balerdi je iskoristio centaršut Harita iz kornera i udarcem glavom povisio na 3:1. Pobedu domaćinu overio je Mbemba u 84. minutu.