MIDTJILAND SE SPASIO PORAZA: Partizan čeka ishod u Larnaki

Svjatčenko
(MN Press)
Kiparski šampion vodio, danski vicešampion izjednačio

Midjiland nije rezultatski opravdao ulogu favorita protiv kiparkog AEK-a jer je u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona odigrao 1:1 na svom terenu, pa će se pobednik odlučivati za sedam dana u Larnaki i to od 17.30 časova. Crno-beli će morati da sačekaju revanš, pa da vide koji će mu poraženi tim biti rival u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Danci su imali više prilika, izveli su čak 16 kornera, ali su Kiprani imali vođstvo i pokazali da u Nenadu Tomoviću imaju klasu u odbrani. Srpski sudija Novak Simović imao je ujednačen kriterijum, tri puta je procenio da nema elemenata za najstrožu kaznu, a i domaćinu je bio poništen gol zbog ofsajda.

Danci su napravili veliki pritisak na startu meča, u uvodnih 12 minuta imali su tri dobre prilike, da bi Drejer posle akcije Čilufije pogodio stativu. Nenad Tomović, komandant odbrane Kiprana imao je pune ruke posla u tom periodu, ali je AEK uspeo kako-tako da udalji igrače domaćina od gola Pirića.

Imali su gosti dobru priliku u 25. minutu. Farah je prošao po desnoj strani i pokazao hitrinu, tehniku, ali ne i dobar završni pas, pa je na kraju Olafson samo pogledom ispratio celu akciju.

Uspeo je AEK da "umrtvi" igru, da više drži loptu u posedu, pa je Midtjiland izgledao nekih 15 minuta nesnađeno na terenu.

Tražili su domaćini penal u 30. minutu kada je lopta zakačila u ruku Nenada Tomovića, ali je Novak Simović procenio da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu. Zatresla se mreža AEK-a u 36. minutu, ali je pomoćnik Miloš Simović signalizirao ofsajd poziciju strelca Čilufije. Pre toga je Dalsgard imao zicer sa desetak metara, ali je Pirić maestralno odbranio. Imao je na kraju i sreću da su srspki arbitri signalizirali ofsajd poziciju.

Danci su dominirali, prečka je bila Pirićev saveznik posle udarca Evandera u 40. minutu.

AEK je bio mnogo opasniji u nastavku, Olatunđi je imao dve velike šanse u prvih deset minuta, ali je oba puta promašio okvir gola. Midtjiland je posle povrede Evandera ostao bez ideja u veznom redu, pa su se Kiprani mnogo lakše branili nego u većem delu prvog poluvremena.

Tražili su penal i gosti u 61. minutu kada je lopta udarila u ruku Dalsgarda, ali Simović je ponovo procenio da penala nije bilo jer je lopta koju je glavom poslao Tričkovski prvo pogodila defanzivca domaćina u telo pa u ruku.

Tek kada je trener domaćina izvršio tri izmene, Midtjiland je došao do igre. Lind se odlično kretao, stvorio je dve dobre prilike, ali Danci nisu imali dobar završni udarac. I Nenad Tomović je igrao skoro bez greške, uspeo je da izblokira udarac Drejera iz izgledne pozicije.

Kada je izglealo da će Midtjiland doći prvi do gola, zatresla se mreža Danaca. Đurčo sa leve strane uputio jak centaršut ka Tričkovskom koji je ulazio iz drugog plana, makedonski vetran nije uspeo da je zakači, golman Olafson je ostao ukopan, a lopta je završila u samom uglu!

Izveo je 13 kornera Midtjiland i "taj baksuzni" bio je srećan. Kapiten Svjatčenko je bio najviši u skoku i poslao loptu u mrežu samo tri minuta posle gola Kiprana.

Samo minut kasnije Nenad Tomović je sa gol linije izbio loptu u korner posle loba Kabe. Imali su sreće gosti u poslednja tri minuta nadoknade, ali je ostalo 1:1.

Midtjiland - AEK 1:1

Strelci: Svjatčenko u 84. za Midtjiland, a Đurčo u 81. minutu za AEK. Stadion: "Arena Herning". Gledalaca: 9.000. Sudija: Novak Simović (Srbija).

Midtjiland: Olafson - Dalsgard, Svjatčenko, Žuninjo - J. Anderson (od 60. Tihosen), Evander (od 43. Čarls), Onjedika, Paulinjo (od 60. Dir) - Isaksen (od 75. Kaba), Drejer, Čilufja (od 60. Lind).

AEK Larnaka: Pirić - Kipros (od 72. Rosales), Tomović, Miličević, Kabezali - Oler, Luis Gustavo - Farah (od 83. Mamas), Tričkovski (od 83. Altman), Đurčo (od 90. Gonzales) - Olatunđi (od 72. Lopez).