Otvori pretragu
Otvori navigaciju
Otvori navigaciju
Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbal
08.09.2022. • 09:00

LIGA EVROPE NA ARENI: Zvezda počinje novi put, prvi rival Monako

Fudbaleri Crvene zvezde
(MN Press)
Utakmice grupne faze Lige Evrope gledajte na TV Arena sport

Među učesnicima je i srpski šampion Crvena zvezda, koji nije uspeo da prođe Makabi Haifu u plej-ofu za Ligu šampiona, tako da će nastupati u Ligi Evrope.

Zvezda je dobila tešku grupu. Rivali će joj biti Monako, Ferencvaroš i Trabzonspor.

Prvu utakmicu u Grupi H imaće večeras od 21 čas (TV Arena 1 Premium) protiv Monaka na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu.

Zvezda nastavlja svoj sada već godinama uspešan evropski put, a novi cilj je plasman u drugu fazu takmičenja, odnosno novo "evropsko proleće".

Ambicije su velike, uprkos tome što će za rivale imati ozbiljne klubove. Monako je dokazan klub u Evropi, Ferencvaroš je šampion Mađarske, dok je Trabzonspor prošle sezone u jakoj konkurenciji osvojio prvenstvo Turske.

Prvi rival je Monako, klub koji je prošlu sezonu u Ligi 1 Francuske završio na trećem mestu, iza Olimpik Marseja i šampiona Pari sen Žermena.

Poput Crvene zvezde, Monako nije uspeo kroz kvalifikacije da se domogne grupne faze Lige šampiona, što ne znači da nema ambcije u drugom po rangu evropskom takmičenju.

Zvezda želi pobedu.

"Očekujem utakmice u kojoj uz našu disciplinu i kvalitet možemo da pružimo dobru igru i ostvarimo dobar rezultat", rekao je trener crveno-belih Miloš Milojević u najavi utakmice.

Ništa manje ambicije ne gaji napadač Zvezde Aleksandar Pešić, koji je imao jaku poruku.

"Padali su i veći rivali na Marakani, ne vidim zašto ne bi i Monako", rekao je Pešić.

Liga Evrope, 1. kolo

Grupa A

Cirih - Arsenal 18.45 (A2P)
PSV - Bodo/Glimt 18.45

Grupa B

AEK Larnaka - Ren 18.45 (AS8)
Fenerbahče - Dinamo Kijev 18.45 (AS4)

Grupa C

Helsinki - Betis 18.45 (AS7)
Ludogorec - Roma 18.45 (AS2)

Grupa D 

Malme - Braga 18.45 (AS3)
Union Berlin - Rojal Union 18.45

Grupa E

Mančester junajted - Real Sosijedad 21.00 (A2P)
Omonija - Šerif 21.00

Grupa F

Lacio - Fejenord 21.00 (A3P)
Šturm - Midtjiland 21.00

Grupa G 

Frajburg - Karabag 21.00
Nant - Olimpijakos 21.00 (AS2)

Grupa H

Ferencvaroš - Trabzonspor 21.00 (AS1)
Crvena zvezda - Monako 21.00

Poslednje vesti

Poslednji video snimci