ŠAPONJIĆ ISPAO SA SLOVANOM: Olimpijakos bolji na penal ruletu

Šaponjić
(Guliver/Imago Sports)
Grci su obezbedili plej-of Lige Evrope

Fudbaleri Olimpijakosa plasirali su se u plej of Lige Evrope tek nakon boljeg izvođenja penala.  Revanš meč u Bratislavi protiv Slovana završen je 2:2, pa je nakon 1:1 u prvom meču u Pireju  pobednik odlučen na penal ruletu.

Pjer Kunde je promašio jedanesterac za Grke u prvoj seriji, međutim, usledio je preokret. U redovimna domaćina Juraj Kučka je bio neprecizan u trećoj seriji, a potom je i Čakvetadze promašio šut u petoj seriji. Matju Valbuena je pogodio i odveo Olimpijakos u narednu rundu  na duel sa Apolonom.

Tim Slovana je tokom meča dva puta bio pred eliminacijom, srpski internacionalac Ivan Šaponjić je u 5. minutu nadoknade izjednačio na 1:1.

U produžecima gosti su pogotkom Mamadu Kanea u 101. minutu poveli sa 2:1, ali je Andre Grin sedam minuta kasnije obezbedio Slovanu rasplet na penal ruletu.