16.05.2022. • 22:23

PARTIZAN SE NE PREDAJE: Ubedljiva pobeda na "krovu"

(MN Press)
Fudbaleri Partizana pobedili Voždovac u pretposlednjem kolu Superlige Srbije

Partizan je u šestom kolu plej-ofa srpskog prvenstva slavio u gostima protiv Voždovca. Bilo je 3:0. Crno-beli su tako ostali u igri za titulu šampiona, iako ništa ne zavisi od njih.

Sada Partizan ponovo ima dva boda manje od "večitog" rivala Crvene zvezde.

Crvenoj zvezdi je potreban bod protiv upravo Voždovca u poslednjem kolu u subotu da osvoji petu uzastopnu titulu. Partizan će se na kraju sezone sastati sa Radničkim iz Niša.

Obe utakmice moći ćete uživo da pratite na kanalima TV Arena sport, u subotu od 18.30.

Kada je reč o duelu Partizana i Voždovca na "krovu", možda i najveći utisak ostavio je Rikardo Gomeš, koji je postigao 36, pa 37. gol ove sezone za crno-bele, čime je postao najbolji strelac u klupskoj istoriji u jednoj takmičarskoj godini.

ISPISANA ISTORIJA PARTIZANA: Rikardo dao 36. gol, postao najbolji strelac kluba u jednoj sezoni

Duel je trebalo da počne u 16.30, ali je odložen zbog toga što je dojavljeno da je na stadionu Voždovca postavljena bomba. Kada je ustanovljeno da nema opasnosti, start susreta je pomeren za kasnije.

Bilo je 3:0, uz dva gola Rikarda i jedan Igora Vujačića.

Partizan je dominirao od samog starta, čak je i na početku dao gol koji je poništen zbog ofsajda. Crno-beli su na poluvremenu imali dva gola prednosti, zahvaljujući Rikardu, koji je oba puta bio precizan iz penala, u 29. i 39. minutu.

RIKARDO NEUMOLJIV SA BELE TAČKE: Napadač partizana ponovo savladao golmana Voždovca / 16.05.2022.

Crno-beli su dominirali i u drugom poluvremenu, a konačan rezultat postavio je Vujačić u 66. minutu.

PARTIZAN RASPOLOŽEN NA KROVU: Vujačić se upisao u strelce, treći gol crno-belih / 16.05.2022.