Žiru i Leao
13.11.2022. • 19:57

NESREĆNI PORAZ FIORENTINE U SERIJA A: Greškom golmana Teraćana, Milenković autogolom darivao pobedu Milanu

Žiru i Leao
Tanjug, AP Photo/Luca Bruno
Milan je pobedio Fiorentinu 2:1, autogolom sprskog štopera

Milan je pobedio Fiorentinu 2:1 (1:1) u meču 15. kola Serije "A" i to nesrećnim autogolom Nikole Milenkovića u drugom minutu nadoknade! Nisu "roso-neri" zaslužili sva tri boda, ali su imali sreću da je golman gostiju Terećano promašio loptu posle centaršuta sa desne strane, a nju je u mrežu sproveo Milenković, do tada jedan od najboljih igrača gostiju.

Sjajno je meč otvorio Milan, posle 94 sekunde Rafael Leao je pobegao Nikoli Milenkoviću i rutinski smestio loptu u mrežu sa 12 metara. Gosti, za koje od starta nije igra Luka Jović, nije se pokolebala vođstvom domaćina, napala je i nije imala sreće jer je kapiten Biragi uzdrmao stativu u 7. minutu.

Napadali su gosti, Milanu se u 28. minutu obila o glavu neinventivna igra, pa je Antonin Barak srećno izjednačio. Nisu izbacili domaćini loptu, Čeh je iz okreta šutirao, Tijalo je skrenuo loptu i ona je završila u mreži.

Tek u poslednjih pet minuta prvog dela Milan se probudio, pa je Venuti sa gol linije izbacio loptu i spasao Fiorentinu.

Otvoreno se igralo i u nastavku, golman gostiju Teraćano je odbranio udarac Žirua, da bi gosti dva puta tražili penal, ali ga nisu dobili. Ubacio je Vinćenco Italijano Luku Jovića u 66. minutu i umalo je srpski reprezentativac iz prvog dodira postigao gol. Tatarušanu je refleksno izbacio loptu u kroner. Imao je Leao veliku šansu u 78. minutu. Portugalac je prebacio prečku sa 12 metara!

Igralo se ofanzivno na obe strane, međutim, ne i mirnoće u završnom pasu, pa je tako Aleksa Terzić, koji je ušao na teren u 75. minutu, šutirao sa 16 metara iako je imao Kuamea slobodnog na 15 metara od gola. Mogao je Ikone da donse pobedu gostima u 89. minutu, ali je Tomori na gol liniji spasao Milan!

I na kraju, greškom Teraćana i spletom nesrećnih okolnosti po Milenkovića, Milan je osvojio sva tri boda.