02.10.2022. • 15:53

PRIMERA LA LIGA: Golman Espanjola častio Valensiju u 90+6. za remi

Massimo Paolone/LaPresse
Mečeve Primere La lige gledajte na kanalima TV Arena sport

Espanjol i Valensija odigrali su turbuletnih 2:2 (0:0) u meču 7. kola Primere la Lige.

Posle prvog dela gde su bile višene samo dve dobre prilike, po jedna na obe strane, gosti iz Valensije stigli su prvi do prednosti u 54. minutu. Posle kornera najviši us koku bio je Gabrijel Paulista i zatresao je mrežu.

Samo 120 seklundi trajala je radost gostiju, jer je Hoselu sa ivice 16 metara dobro gađao, pa se lopta od stative odbila u mrežu. Proveralo se da li je strelac bio u ofsajdu, ali je gol bio čist.

Pogodak je dao krila domaćinu, Serhi Darder je sa distance pogodio prečku, ali je isti igrač bio precizniji u 83. minutu i sa 17 metara pogodio sam ugao za za preokret. Nije tu bio kraj uzbuđenjima, viđena je velika nervoza u finišu, pa su zbog grubih startova sudija Pizaro prvo isključio Markosa Andrea (Valensija), a na samom kraju i napadača domaćina Martina Brajtvajta.

I kako to u fudbalu obično biva, Brajtvajtova nepromišljenost koštala je Espanjol tri značajna boda. Eraj Komert je šutirao, lopta je išla pravo u golmana Fernandeza koji je očajno intervenisao i šokirao navijače - 2:2 u šestom minutu nadoknade.