01.05.2022. • 15:00

BEZ POBEDNIKA U OLD FIRMU: Seltik zadržao šest bodova prednosti

Tanjug/PA/Andrew Milligan
Zeleno-beli na korak od titule

Fudbaleri Seltika i Rendžersa odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) a ovaj remi više odgovara zeleno-belima koji su tako zadržali šest bodova prednosti tri kola pre kraja prvenstva u borbi za titulu.

Seltik je poveo u 21. minutu golom Žote koji se sjajno ubacio i sjajno iskoristio dodavanje Maede. Ipak, gosti se nisu predavali i u 67. minutu nakon sjajne akcije Kent je asistirao Sakali koji poravnava rezultat.

Rendžers je u 84. minutu imao veliku priliku ali je Hart odbranio udarac Džeka iz peterca, a praktično već u narednom napadu Sakala je prošao po desnoj strani, sjajno šutirao ali je pogodio stativu.

Seltik će u narednom kolu ugostiti ekipu Hartsa, dok će Rendžers nakon revanša sa Lajpcigom u polufinalu Lige Evrope dočekati Dandi junajted.

OLD FIRM: Celtic - Rangers 1:1 / 01.05.2022.