• VIŠE
    _
  • ENG
/ Vesti
Izdvajamo
Liga šampiona: Povrede, suspenzije, "čišćenje" i TV
Izvor: Mondo | Autor: mondo.rs | Postavljeno: 26.11.2018.
Evo svih važnih informacija pred 5. kolo Lige šampiona, poznato i po takozvanom "čišćenju kartona".

Mondo/Stefan Stojanović

Za razliku od nekih prethodnih sezona, ove jeseni četiri utakmice bile su dovoljne samo jednom klubu da obezbedi osminu finala Lige šampiona.

Reč je o Barseloni, mada je i dalje otvoreno da li će biti prva ili druga pred žreb za "nokaut" fazu.

U nju će, sasvim izvesno, zvanično ući još nekoliko klubova posle utakmica 5. kola zakazanih za utorak i sredu uveče, kada će se sastati i Napoli - Crvena zvezda na "San Paolu" u Napulju, sa kog će izveštavati i reporter Monda, Jovan Terzić.

Inače, pred nama je i kolo poznato po "čišćenju kartona", odnosno čestim namernim prekršajima onih sa dva ili četiri žuta kartona, jer treći, peti, sedmi... znače i meč suspenzije, a kartoni se prenose u drugu fazu takmičenja i brišu tek po završetku četvrtfinala.

Treneri tada zahtevaju od pojedinih važnih igrača da "očiste" kartone za osminu finala, bilo da se radi o Ligi šampiona, bilo o Ligi Evrope, odnosno da suspenziju odrade u mečevima 6. kola grupne faze i potom "čisti" uđu u eliminacije.

Povremeno se dogodi i da igrači u poslednjoj utakmici prve faze svesno zarade suspenziju za prvi meč osmine finala, iako je to luksuz koji sebi može da dozvoli mali broj klubova, tj. trenera.

Nikolas Taljafiko iz Ajaksa i Žardel iz Benfike imaju tri kartona i mogli bi da ih "očiste" u šestoj rundi, dok se iza njih nalazi poveća grupa igrača sa dve opomene u kojoj su i Filip Stojković i Nenad Krstičić iz Crvene zvezde.

PRENOSI NA ARENI, "HAJLAJTSI" NA MONDU
 

 

Ajaks našeg Dušana Tadića ima priliku da pobedom u Atini nad AEK-om Uroša Ćosića obezbedi osminu finala, što će uraditi i posrnuli Bajern ako savlada Benfiku naših Andrije Živkovića i Ljubomira Fejse.

Mančester sitiju dovoljan je i bod za plasman u osminu finala pred gostovanje Lionu, od kog je izgubio na "Etihadu", a remi bi mogao da odgovara i Francuzima u slučaju povoljnog ishoda sa utakmice Hofenhajm - Šalke.

Na "Olimpiku", Aleksandar Kolarov i Roma dočekaće šampiona Evrope, Real Madrid u direktnoj borbi za prvo mesto u grupi, a prvi na 180 minuta pred žrebanje i odlazak na zimske praznike mogu da budu Juventus, Mančester junajted i Valensija u Grupi H.

U najgorem položaju je klub sa "Mestalje", koji bi morao da pobedi u Torinu ukoliko Jang bojs bude savladan na "Old trafordu".

Ligu šampiona možete pratiti na programima TV Arenasport, ali i online na portalu Kliksport kompanije Telekom Srbija. Mondo će utakmice pratiti uživo na sportskim stranicama, na kojima vas u utorak i sredu ekskluzivno očekuju i video izveštaji sa 16 stadiona širom kontinenta.

Sve povrede i suspenzije:

 

AEK: Lopez, Klonaridis, Ćosić pod znakom pitanja, Ikonomu povređen.

Ajaks: El Azuzi, Feltman pod znakom pitanja, Bande, Ajting, Zajeh povređeni.

Atletiko: Himenez, Huanfran pod znakom pitanja, Godin povređen.

Barselona: Kutinjo pod znakom pitanja, Vermalen, Samper, Rakitić, Serđi Roberto, Rafinja povređeni.

Bajern: Humels, Gnarbi pod znakom pitanja, Toliso, Alkantara, Rodrigez povređeni.

Benfika: Salvio, Grimaldo Garsija, Fejsa, Riveiro pod znakom pitanja, Ebuehi povređen.

Borusija: Hic pod znakom pitanja.

Briž: Bonaventure, Dijata, Greneveld, Flitnik pod znakom pitanja, Fosen povređen.

CSKA: Ernandez, Džagojev pod znakom pitanja, Vasin, Ahmetov povređeni, Magnuson suspendovan.

Porto: Abubakar povređen.

Galatasaraj: Fernando pod znakom pitanja, Akbaba, Belhanda, Gumuš povređeni.

Hofenhajm: Amiri pod znakom pitanja, Rup, Grilih povređeni, Adams Nuhu suspendovan.

Inter: Vrsaljko pod znakom pitanja, Enrike povređen.

Juventus: Bernardeski pod znakom pitanja, Džan, Kedira povređeni.

Liverpul: Gomez pod znakom pitanja, Bruster, Okslejd-Čemberlejn povređeni.

Lokomotiva: Kolomejcev pod znakom pitanja, Kverkvelija suspendovan.

Lion: Rafael pod znakom pitanja, Guiri povređen.

Mančester siti: Bravo, De Brujne, Mendi povređeni.

Mančester junajted: Lindelof pod znakom pitanja.

Monako: Pelegri, Rađi, Traore, Ture pod znakom pitanja, Olu, Glik, Mbula povređeni.

Pari sen Žermen: N'Soki, Nejmar, Mbape pod znakom pitanja, Dagba povređen.

PSV Ajndhoven: Dijaz, Fernandez, Odriozola pod znakom pitanja, Regulion, Kasemiro povređeni.

Crvena zvezda: Pavkov pod znakom pitanja, Savić, Stojković, Jovančić i Čaušić povređeni.

Roma: De Rosi, Pastore pod znakom pitanja, Manolas povređen.

Šalke: Riter, Tehert, Ut, Mekeni pod znakom pitanja, Embolo povređen.

Šahtjor: Fernando pod znakom pitanja.

Napoli: Verdi pod znakom pitanja, Kirikeš povređen.

Totenhem: Rouz, Sančez, Tripije pod znakom pitanja, Jansen, Amos, Dembele povređeni, Loris suspendovan.

Valensija: Čerišev pod znakom pitanja.

Viktorija: Krmenčik povređen.

Jang bojs: Lotomba, Tešeira, Vatrih, Oro pod znakom pitanja.

Parovi 5. kola:

utorak

Grupa E

AEK Atina - Ajaks (18.55, Arenasport 1)
Bajern Minhen - Benfika (21.00, Arenasport 5)

Tabela: Bajern 10, Ajaks 8, Benfika 4, AEK 0.

Grupa F

Olimpik Lion - Mančester siti (21.00, Arenasport 3)
Hofenhajm - Šahtjor Donjeck (21.00)

Tabela: Siti 9, Lion 6, Hofenhajm 3, Šahtjor 2.

Grupa G

CSKA Moskva - Viktorija Plzenj (18.55, Arenasport 2)
Roma - Real Madrid (21.00, Arenasport 1)

Tabela: Roma 9, Real 9, CSKA 4, Plzenj 1.

Grupa H

Juventus - Valensija (21.00, Arenasport 4)
Mančester junajted - Jang bojs (21.00, multi Arenasport 2)

Tabela: Juventus 9, Junajted 7, Valensija 5, Jang bojs 1.

sreda


Grupa A

Atletiko Madrid - Monako (18.55, Arenasport 1)
Borusija Dortmund - Klub Briž (21.00, Arenasport 1)

Tabela: Dortmund 9, Atletiko 9, Briž 4, Monako 1.

Grupa B

PSV Ajndhoven - Barselona (21.00, Arenasport 4)
Totenhem - Inter (21.00, Arenasport 3)

Tabela: Barselona 10, Inter 7, Totenhem 4, PSV 1.

Grupa C

Napoli - Crvena zvezda (21.00, RTS)
Pari Sen Žermen - Liverpul (21.00, Arenasport 5)

Tabela: Liverpul 6, Napoli 6, PSŽ 5, Zvezda 4.

Grupa D

Lokomotiva Moskva - Galatasaraj (18.55)
Porto - Šalke (21.00, multi Arenasport 2)

Tabela: Porto 10, Šalke 8, Galatasaraj 4, Lokomotiva 0.
 

<< NAZAD