LAJPCIG POKLEKAO NA AJBROKSU: Rendžers slomio otpor bundesligaša

Rendžers
Tanjug/(AP Photo/Scott Heppell)
Tim iz Glazgova nadoknadio je u revanšu gol zaostatka iz prvog meča

Fudbaleri Rendžers plasirali su se u finale Lige Evrope pobedom u revanš meču nad Lajpcigom rezultatom 3:1. Gol prednosti rivala iz prvog duela istoplili su već sredinom poluvremana.

U 24. minutu stekli su dva gola prednosti, ali su uporni gosti preko Nkunkua smanjili na 2:1 u 70. minutu. Deset minuta kasnije posle centrašuta Kenta sa leve strane, odbijenu loptu je u mrežu Džon Lindstram za delirijum na Ajbroks parku i finale sa Ajntrahtom.

U 18. minutu odličnu akciju po levoj stran izveli su Glen Kamara i Rajan Kent koji je centrirao na drugu stativu, a ofanzivni desni bek Džejms Tavarnije natrčao i sproveo loptu u mrežu - 1:0.

Euforija na Ajsbroku zbog vodećeg pogotka se još nije stišala kada je Kamara preciznim šutem po zemlji sa ivice kaznenog prostora još jednu lepu kombinaciju krunisao golom koji je u tomk meomentu garantovao finale.

Ubrzo je Aribo prokockao zicer za potpuni trijumf domaćina. U nastavku gosti su se na kratko vratili u igru, ali je Rendžers ipak našao put do trijumfa

EUROPA LEAGUE (POLUFINALE): Rangers - RB Leipzig 3:1 / 05.05.2022.