30.04.2022. • 21:30

NIŠTA OD ZAVRŠNOG TURNIRA: Španija potopila Crnu Goru

Guliver/ActionPlus12051361 PedroxSalado
"Crvena furija" čekirala vizu za plasman na finalni turnir u Strazburu

Crnogorski vaterpolisti neće braniti titulu u Svetskoj ligi krajem jula u Strazburu, pošto su u direktnom duelu za plasman izgubili od Španije 15:10 (6:3, 0:3, 4:2, 5:2).

"Crvena furija" je odlično počela utakmicu i iskoristila lošu igru rivala, pa je nakon samo 85 sekundi vodila 3:0.

Španci su početkom druge četvrtine imali +4 (6:2), da bi Crna Gora zahvaljujući pre svega odličnoj odbrani golmana Petra Tešanovića, uspela da izjednači do kraja poluvremena.

U trećoj četvrtini Španija je uprkos promašenom petercu preuzela kontrolu i povela 9:7. Petković je finišu tog dela igre smanjio na gol zaostatka, da bi "crvena furija" serijom 3:0 sredinom poslednje deonice rešila pitanje pobednika...

Tešanović je imao 16 odbrana, od čega dva peterca, dok je u napadu prednjačio mladi Marko Mršić (19) sa četiri pogotka.

Kod Španaca je dominirao Alberto Munaris sa četiri gola, dok su Alberto Granados, Bernat Sanahuja i Rođer Taulj tri puta pronalazili put do mreže.