AZAR POSLE 188 DANA: Belgijanac strelac za Real

Azar
Tanjug/AP Photo/Godofredo A. Vásquez
Madriđani remizirali protiv Amerike

Real Madrid je remizirao 2:2 portiv meksičke Amerike na "Orakl Parku", ali glavna vest za navijače Madriđana je pogodak Edena Azara posle 188 dana.

Doduše, Belgijanac je u 55. minutu gol postigao sa bele tačke, s tim da je na terenu pokazao da se budi i da bi nova sezona, ako ne bude povreda, mogla da označi njegov povratak u formu. Poslednji gol postigao je 20. janura protiv Elčea.

Real jeste Karim Benzema, jer je posle vodećeg gola Martina (5.), kada ga je Ridiger zaboravio, Francuz je demonstrirao silu. Postigao je gol na pas Asensija (22. minut), ali je kreirao mnoge akcije, dizao je publiku na noge.

Madriđani su pokazali dva tima, polako ulaze u formu i trebalo bi da u sezoni ponovo budu glavni kandidati za sve trofeje. Karlo Anćeloti je skockao tim, ima 24 igrača na koje mođe da računa i bez obzira na krajnji reziltat (Fildago u 82. iz penala), mogao je da bude zadovoljan.

"Zadovoljan sam, posebno drugim poluvremenom u kome smo imali kontrolu i mnogo veći intenzitet igre. Azaru moramo da damo više minuzta jer je sjajan igrač i potreban nam je u pravom svetlu. Benzema je u dorboj kondiciji s obzirom da nije mnogo trenirao. Moraće još da poradi na "fizici", ali ćemo generalno smanjiti intenzitet rada do meča sa Juventusom koji je poslednji filter pred Superkup Španije", istakao je Anćeloti.

Real: Lunjin - Vaskes, Ridiger, Načo, Mendi - Modrić, Kazemiro, Kros - Asensio, Benzema, Vinisijus Žunior. Igrali su još: Alaba, Kamavinga, Sebaljos, Azar, Militao, Rodrigo, Čuameni, Tobijas, Valjeho i Valverde.