FIORENTINA UBEDLJIVA U FIRENCI: Jović strelac protiv Hartsa

Luka Jović
Mašimo Paolone/LaPreše via AP
Italijanski klub slavio 5:1 pred svojim navijačima

Fudbaleri Fiorentine ubdljivo su pobedili Hart of Midleotian 5:1, glavnog konkurenta za drugo mesto u Grupi A, Lige konferencija.

Posle četiri kola, italijanski tim ima sedam bodova, četiri više od današnjeg rivala, koji je ostao na trećem mestu tabele. Bašekšehir je prvi sa 13 bodova, dok je RFS iz Letonije ostao na začelju sa dva.

U listu strelaca upisao se i Luka Jović, koji je postigao prvi gol za "viole" u šestom minutu, posle odličnog centaršuta Biragija.

Srpski napadač zatresao je mrežu rivala i u prvom meču u Škotskoj, kada je Fiorentina slavila 3:0, da bi danas zabeležio treći gol u sezoni, a drugi u najmlađem evropskom takmičenju.

Što se tiče duela u Firenci, domaćin je rešio pitanje pobednika već nakon prvih 45 minuta, kada je stekao veliku prednost od četiri gola.

Osim Jovića, pogotke za Fiorentinu postigli su još i Biragi, Gonzales, Barak i Gonzales, dok je počasni pogodak za goste zabeležio Hamfris početkom drugog poluvremena.

Fiorentinu očekuju dva duela u Seriji A protiv Intera i Lećea, a naredni nastup u Ligi konferencija imaće 27. oktobra protiv Bašekšehira, dok će Harts istog dana odmeriti snage sa ekipom RFS-a.

JOVIĆ SE PRETPLATIO NA GOLOVE HARTSU! Novi pogodak Srbina u Ligi konferencija / 13.10.2022.