ADMIRALBET KLS: Mega otpisala Vojvodinu, Mladost izborila majstoricu u Čačku

Mega
(MN Press)
U neizvesnoj završnici Novosađani su ispustili vođstvo i završili takmičenje

U drugoj utakmici polufinala prve faze plej-ofa AdmiralBet KLS, košarkaši Mege savladali su Vojvodinu u Novom Sadu rezultataom 83:79 (25:21, 17:24, 21:19, 20:15) i pobedom od 2:0 u seriji plasirali se u završnicu prvenstva Srbije.

Vojvodina je  na 2 minuta i 42 sekudi pre kraja imala sedam koševa prednosti (79:72), ali su gosti na minut pre kraja stigli na koš zaostatka (79:78).
Krsto Bjelica je pogrešio kod Novosađana, a Aleksa Uskoković pogodio i doveo Megu u vođstvo na 25 sekundi pre kraja. Isti igrač je realizovao dva slobodna bacanja za "plus 3", a nakon nove izgubljene lopte domaćih košarkaša, pobednik je bio rešen.

U pobedničkom timu samson Ružencev i Boriša Simanić postigli su po 16 poena, u timu domaćina Nikola Gaćeša je zabeležio 19 poena i 10 skokova.

U drugom polufinalu pobednika će odlučiti "majstorica" u Čačku. Zemunska Mladost pobedila je Borac iz Čačka rezultatom 85:82 (23:18, 18:22, 21:27, 23:15) i izjednačila na 1:1 u seriji.

U egal završnici pobednik je odlučen u poslednjih 50 sekundi. Andija Bojić je pogodio za 81:79, a Livingston iz slobodnih bacanja i Nikola Kovačević overili trijumf.

Mladost su do pobede predvodili Andrija Bojić sa 31 poenom i 8 skokova i Otis Livingston sa 29 poena, 9 skokova i 8 asistencija.

Marko Pecarski je bio najefikasniji u Borcu sa 30 poena i 8 skokova.

Mjstorica je na programu u sredu, 18. maja.