NEREŠENO U NICI: Gameiro doneo bod Strazburu

Gameiro
(Guliver/Imago Sports)
Dva remija Nice na startu Lige 1

U 2. kolu Lige 1 Nica i Strazbur odigrali su nerešeno. Domaćin je poveo iz penala pogotkom Endija Delora u 35. minutu, a konačnih 1:1 postavio je Kevin Gameiro u 55. minutu kada je efektno lobovao golmana Kaspera Šmajhela.

Nica je tako na startu sezone upisala dva remija, Strazbur je nakon poraza na premijeri kod kuće od Monaka osvojio prvi bod u sezoni.

Do kraja oba tima su mogla do pobede. Udarac rezerviste domaćih Jusefa Atala sa 16 metara golman Sels je odbranio sjajnom intervencijom.

U 3. minutu nadoknade Strazbur je izveo odličnu akciju, Dijalo je primio loptu u petercu Nice, dodao je do Ažorka koji  je iz povoljne situacije ciljao iznad gola.

Na početku drugog poluvremena Dijalo je bio u prilici, šutirao je pom zemlji, a Šmajhel sjajno reagovao i sprečio pogodak.