14.04.2021. • 19:37

(VIDEO) SRBIJA U BARAŽU ZA EURO: U Zenici sve rešeno za dva minuta

Rakić
Arena sport printscreen
Srbija pobedila BIH i izborila baraž utakmice sa Belorusijom za plasman na Evropsko prvenstvo

Futsaleri Srbije nisu briljirali u kvalifikacijama za EURO 2022, u koje su ušli kao favoriti i nosioci iz prvog šešira žreba.

Ali…

"Orlovi" će, ipak, imati još jednu šansu da se plasiraju na šampionat Starog kontinenta (u Holandiji od 19. januara od 6. februara 2022), jer su u Zenici, u odlučujućem meču za drugo mesto, pobedili Bosnu i Hercegovinu 3:1 (3:1) i tako izborili novembarski baraž.

BiH - Srbija 1:0

"Zmajevi" su kao najbolji tim Grupe 4, sa pet pobeda i jednim porazom, izborili direktan plasman na EURO i to će selekciji Bosne i Hercegovine biti debitantsko učešće na završnim turnirima EURA.

TABELA: Bosna i Hercegovina 15, Srbija 9, Rumunija 6, S. Makedonija 2.

BiH - Srbija 3:1

Srbija, nažalost, nije uspela da bude među šest najboljih drugoplasiranih, koje će takođe direktno na EURO. "Orlovi" će u novembru igrati dvomeč sa Belorusijom i bolji iz tog duela biće poslednji učesnik Evropskog prvenstva.

Gol Stefana Rakića

Marin Sesar doveo je domaćina u vođstvo u 12. minutu. Već u 13. Stefan Rakić je izjednačio, a zatim je sa dva gola u 14. minutu Marko Pršić obezbedio trijumf "orlovima".

Gol Marka Pršića

Do kraja meča bilo je puno šansi, pogođenih stativa, ali, zanimljivo je, rezultat se nije menjao.