NOVI BEOGRAD ZALEČIO RANE: Uspešan šuterski dan u Tbilisiju

Vlahopulos
(MN Press)
Vaterpolisti Novog Beograda upisali su najubedljiviji trijumf u Ligi šampiona.

Vaterpolisti Novog Beograda ubedljivo su slavili u 6. kolu Lige šampiona u grupi A, savladali su Dinamo u Tbilisiju rezultatom 17:8 (5:2, 3:2, 4:2, 3:2).

Trijumfom nad timom iz Gruzije, izabranici Vlade Vujasinovića donekle su zalečili rane nakon ispuštene pobede u poslednjim sekundima u minulom kolu protiv Breše (11:11). Bodovno su se izjednačili sa Barselonetom i Ferencvarošem, na deobi su trećeg mesta koje garantuje prolaz u narednu rundu takmičenja.

Novi Beograd je u Tbilisiju imao  uspešan šuterski dan. Stekao je vođstvo već na početku utakmice i uvećavao ga iz četvrtine u četvrtinu. Čak desetorica prvotimaca se upisala u strelce, a među najzapaženijima bio je Nika Šušiašvili, igrač ponikao upravo u Dinamu.

Reprezentativac Gruzije je, kao i Angelos Vlahopulos, postigao tri gola, a po dva puta su bili precizni Strahinja Rašović, Dušan Mandić i Radomir Drašović.