02.10.2022. • 17:15

SILAN FINIŠ KLERMONA: Preokret Tuluza protiv Monpeljea

(Guliver/Imago Sports)
Mnogo neizvesnosti u mečevima 9. kola Lige 1

U 9. kolu Lige 1 Klermon je do bodova na gostovanju Ajačiju stigao golovima Rašanija u 89. minutu i Žodel Dosua u prvom minutu nadoknade. Gost je vodio pogotkom Keija od 11. minutu, ali je Sedrik Avinel, bivši igrač Klermona doneo domaćinu izjednačenje. Finiš meča je međutim, pripao gostima, koji su stigli do četvrtog trijumfa ove sezone.

Monpelje je poveo golom Koce u Tuluzu, usledio je potom preokret domaćina, za 15 minuta su postigli tri pogotka i na odmor otišli sa dva gola prednosti (3:1) koju su sačuvali u nastavku, i na kraju slavili rezultatom 4:2.

Troa je dočekala Rems i do boda stigla u 90. minutu. Ito, napadač Japana u redovima gostiju, asistirao je kod vodećeg pogotka za Rems, potom je u 54. minutu bio strelac za vođstvo od 2:1, međutim, odmah po postignutom  golu zaradio je i isključenje i odmogao svom timu da zabeleži povoljniji rezultat od remija.