IZRAELCI PRESKOČILI APOLON: Makabi zakazao duel sa Zvezdom

Makabi
(Guliver/Imago Sports)
Težak meč za šampiona Izraela u Limasolu

Makabi Haifa biće protivnik Crvene zvezde u plej-ofu za plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Prvak Izraela je pred revanš meč sa kiparskim Apolonom imao zalihu od četiri gola prednosti iz prvog meča (4:0) i trebalo je rutinski da odradi posao, međutim, nije mu bilo lako na Kipru. Poražen je sa 2:0, ali to nije bilo dovoljno za drugačiji rasplet od očekivanog.

Domaćin je furiozno počeo meč, nakon 26 minuta sa dva efektna pogotka prepolovio je prednost rivala iz prvog meča. Ervin Ongenda je Apolonu doneo vođstvo u 19. minutu udarcem sa 25 metara. Lopta je zakačila vezistu gostiju Ofrija u glavu i odsela u levom uglu gola.

Sedam minuta kasnije Kirijaku je izveo korner sa desne strane, lopta je iz kaznenog prostora izbijena na 17 metara od gola, natrčao je Izrael Kol i snažnim šutem zakucao je u mrežu - 2:0.

Makabi je stabilizovao svoje redove u poslednjim sekundama prvog poluvremena Pjero je bio u prodoru, izašao je pred golmana Aleksandra Jovanovića, bivšeg čuvara mreže Rada i niškog Radničkog, ali je štoper Roberž uklizao i sačuvao mreržu.

Napadač gostiju Pjero propustio je dva zicera u 66. minutu, ponovio se našao "oči u oči" sa golmanom domaćina, međutim, iz dva pokušaja nije uspeo da pogodi gotovo prazan gol.

U finišu meča Apolon je imao dve idealne šanse da uvede meč u pravu dramu, ali su njegovi napadači slabo reagovali u petercu rivala.

Makabi je igrao u sastavu: Koen, Sundgren, Planić, Goldberg, Menahem (Kornu), Levi (David), Ofri (El Fazaz), Abu Fani, Šeri, Pjero, Atzli (Haziza).