REGIONALNA LIGA: Zagrepčani bolji od Budvana

Vaterpolo
(MN Press)
Vaterpolisti Mladosti startovali pobedom na turniru u Beogradu

Vaterpolisti Mladosti savladali su Budvu 14:11 (4:3, 2:2, 3:2, 5:4) u meču prvog kola turnira Regionalne vaterpolo lige koji se održava na bazenu ''11. april''.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj borbi. Budva je povela sa igračem više, Mladost uzvratila, preokrenula rezultat i rešila četvrtinu u svoju korist (4:3).

Mladost je i u drugom kvartalu uspevala da dođe do prednosti od dva gola, Budva je koristila igrača više da održi korak pa je rezultat posle ovog dela bio 6:5 za tim iz Zagreba.

Budva je na samom početku treće četvrtine stigla do izjednačenja sa igračem više ali je hrvatski sastav ponovo uspeo da se vrati na razliku od dva pogotka koju je održavao do kraja deonice.

U poslednjem kvartalu Mladost je imala i četiri gola viška (12:8) pa je ekipa Zorana Bajića rutinski privela meč kraju.

Najefiksniji u ekipi Mladosti bio je Rakovac sa šest golova, Lazić i Vrbnjak su po dva puta bili precizni. U timu Igora Martinovića istakao se Žardan Maksimilijan sa četiri gola, pratili su ga Korać sa tri i Ćetković sa dva pogotka.

Budva će u narednom kolu igrati sa Jadranom, dok će Mladost očekuje duel sa Novim Beogradom.