12.07.2022. • 22:24

RUKOMETAŠI U POLUFINALU EP: Juniori Srbije uzeli meru i Švedskoj

RSS
Rukometaši Srbije do 20 godina osigurali borbu za finale

Juniroska rukometna selekcija Srbije (igrači do 20 godina) igra fenomenalno na Evropskom prvenstvu u Portugaliji, pa su posle Nemačke pobedom nad Švedskom od 32:27 (15:12) obezbedili plasman u polufinale i pre poslednjeg kola Grupe 2 i duela sa Francuskom.

Izabranici selektora Đorđa Teodorovića svakako su hit u Portugaliji, Miloš Kos i Stefan Dodić, kao lideri ove generacije, srušili su i jednog od favorita za zlato - Šveđane.

Srpske nade su igrali sjajno na startu, Kos i Dodić su rešetali mrežu, na golu je sjajan bio Savo Zekić, pa je 18. minutu na semaforu stajalo 13:2! Upali su mladi rukometaši u desetominutni slab period, rival je napravio seriju od 8:0, te se na poluvreme otišlo samo sa dva gola prednosti 15:12.

Održavali su Šveđani taj manji minus u prvim osam minuta nastavka, a onda su Kos, Dodići, Stanisavljević i Rogan, opet "odlepili" Srbiju na 25:19. I više nisu dozvoljavali rivalu da se vrati.

SRBIJA: Mrdović (tri odbrane), Simić 1, Mirković, Tasić, Kos 6, Podunavac, Čabrilo, Stamenković, M. Dodić 6, S. Dodić 6, Predović 3, Barbatesković, Rogan 4, Stanisavljević 3, Šmigić 3, Zekić (13 odbrana).

U grupi 1, domaćin Portugalija je obezbedio prvo mesto u grupi posle dva odigrana kola i plasman u polufinale.