oklahoma
Košarka
17.11.2022. • 08:45

DENVER IZGUBIO BEZ JOKIĆA, POKUŠEVSKI SLAVIO U VAŠINGTONU: Oklahoma do pobede u poslednjoj sekundi

oklahoma
Tanjug/AP Photo/Nick Wass
Uzbudljivo veče u NBA ligi

Košarkaši Denvera doživeli su prvi poraz kod kuće ove sezone, izgubivši od Njujork Niksa sa 106:103. Srpski košarkaš, Nikola Jokić, propustio je ovaj meč, tako da su Nagetsi bili znatno oslabljeni.

Igrač utakmice bio je Džulijas Rendl koji je za 32 provedena minuta na parketu uspeo da postigne 34 poena, upiše 11 skokova i zabeleži četiri asistencije. U redovima Denvera najučinkoviti je bio Džamal Marej sa 21 poenom, devet skokova i šest asistencija.

Da podsetimo, Jokić se nalazi u kovid protokolu i definitivno Nagetsima nedostaju njegovi potezi i kvalitet koji donosi.

Oklahoma Tander je ostvarila treću pobedu u prethodna četiri meča savladavši Vašington Vizardse sa 121:120 na gostujućem terenu.

Junak gostiju bio je Šej Gildžers Aleksander koji je pogotkom uz zvuk sirene u poslednjoj sekundi doneo trijumf svom timu. On je bio ujedno i najbolji igrač na meču pošto je uspeo da postigne 42 poena, zabeleži šest skokova i upiše sedam asistencija.

Srpski košarkaš, Aleksej Pokuševski, takođe je imao značajnu ulogu, pošto je za 14 minuta koliko je bio u igri, imao učinak od osam poena, skok i asitenciju.