21.11.2022. • 19:03

TRIJUMFALNI POVRATAK NA MUNDIJAL: Holanđani slomili Senegal u završnici

holand
Gakpo i Klasen doneli prve bodove "Lalama"

Veliki povratak Holandije na Svetsko prvenstvo uveličan je trijumfom nad selekcijom Senegala 2:0 (0:0). Tokom većeg dela meča odbrana afričkog tima je bila nerešiva enigma za izabranike Luja Van Gala, ali su "Lale" u samoj završnici uspeli da probiju snažni bedem rivala i upišu tri boda.

Junak u pobedi bio je mladi Kodi Gakpo pogotkom u 84. minutu matirao je protivničku odbranu, a tri boda je potvrdio Devi Klasen u devetom minutu nadoknade.

Holanđani su bili opasnikji tokom čitavog meča, mada je i Senegal u par navrata pokazivao zube. Osetio se izostanak Bajernovog napadača, Sadija Manea, koji je u poslednji čas zbog povrede otpao sa spiska.

U 18. minutu Frenki de Jong imao je prvu šansu da dovede svoj tim u vođstvo. Sven Berhujs je uposlio vezistu Barselone, koji je bio pomalo neodlučan u završnici i prilika je propala.

Na narednu šansu čekalo se do 53. minuta, Gakpo je iz kornera odlično centrirao ka Van Dajku, a on glavom šutirao, ali je lopta završila malo iznad prečke.

Senegal je uzvratio u 64. minutu Dijata je pokušao da postigne pogodak, ali je Nopert bio siguran, kao i tokom čitave utakmice.

GAKPO OTKLJUČAO BRAVU SENEGALA: Nebeski skok napadača Holandije prelomio meč / 21.11.2022.

U samoj završnici delovalo je da će Senegalci osvojiti bod, ali takvim raspletom nisu bili zadovoljni Holanđani. U 84. minutu Frenki de Jong je na maestralan način uposlio Gakpa, koji je fenomenalno reagovao glavom i postigao pogodak.

Senegal je potom pokušavao da izvuče remi, ali mu to nikako nije polazilo za rukom. Sudijska nadoknada iznosila je deset minuta i baš u završnici iste, Holanđani su otklonili svaku sumnju u vezi ishoda meča, pošto je Devi Klasen u 99. minutu duplirao prednost.

KLASEN STAVIO TAČKU NA TRIJUMF "LALA": Rezervista Holandije precizan u nadoknadi

U narednom kolu Holandija će odmeriti snage sa Ekvadorom, koji je savladao Katar sa 2:0, dok će Senegal prve bodove juriti protiv domaćina.

SENEGAL - HOLANDIJA 0:2

Strelci: Kodi Gakpo u 84. i Devi Klasen 90+9 minutu.

Stadion: Al Tumama. Gledalaca: 45.000. Sudija: Vilton Pereira Sampajo (Brazil)

SENEGAL: E. Mendi, Sabali, Kulibali, Sise, Dijalo (od 62. Jakobs), Kujate (od 73. P. Gej), N. Mendi , Dijata (od 74. Džekson) , Gej, Sar, Dija (od 69. Dijeng)

HOLANDIJA: Nopert, De Liht, Van Dajk, De Liht, Ake, Damfris, Berhujs (od 79. Kupmajners), F. De Jong, Blind, Gakpo (od 90. De Ron), Jansen (od 62. Depaj), Bergvajn (od 79. Klasen)