15.09.2022. • 21:00

FERENCVAROŠ SLAVIO U MONAKU: Raspucani Midtjiland i Fejenord

Tanjug/(AP Photo/Daniel Cole)
Maksimalan učinak šampiona Mađarske u grupi H Lige Evrope

Fudbaleri Ferencvaroša zabeležili su i drugu pobedu u Ligi Evrope. Nakon trijumfa u prvom kolu u grupi H protiv Trabzonspora (3:2), aktuelni šampion Mađarske osvojio je bodove na gostovanju Monaku. Minimalnu pobedu doneo je Balint Vešei udarcem sa ivice šesnaesterca u 79. minutu.

Ferencvaroš je zatresao mrežu domaćina i u 20. minutu, VAR proverom je utvrđeno da je pogodak Nguena postignut iz ofsajda.

Malo kasnije snažan šut Traorea sjajnom intervencijom odbranio je golman Monaka Nibel. Najbolju priliku Monako je je propustio u 75. minutu, defanzivac gostiju Sami Mmae je pogrešio, a udarac Jakobsa iz blizine zaustavljen je na gol liniji.

U 34. minutu  kapiten domaćih Ben Jeder poveo je akciju, proigrao Golovina čiji je udarac iskosa odbrano golman Dibuš, odbitak je pokušao upravo Ben Jeder da pošalje u mrežu ali je promašio loptu.

Jedan gol je odlučio pobednika u Monaku, međutim, sve je prštalo u grupi F, Midtjiland je naneo katastrofu Laciju. Slavio je rezultatom 5:1, počasni pogodak za Rimljane postigao je Sergej Milinković-Savić.

Šest golova je viđeno i u drugom meču, Fejenord je deklasirao Šturme sa 6:0.