21.06.2022. • 19:25

KLUŽ BOLJI OD NAPRETKA 3:0: Kruševljani imali svoje šanse

TV Arena Screenshot
Šampion Rumunije iskoristio svoje prilike i zasluženo slavio

Rumunski šampion Kluž ubedljivo je pobedio Napredak u kontrolnoj utakmici u Sloveniji 3:0 (0:0). Kruševljani nisu bili mnogo lošiji partner protiv kvalitetnijeg rivala u prvoj pripremnoj utakmici, ali pri vođstvu rumunskog tima od 1:0 promašili su dve izgledne prilike, pa su bili kažnjeni.

U prvom delu nije bilo golova, trener Dušan Đorđević mogao je da bude zadovoljan igrom svog tima iako su Rumuni imali najbolju priliku preko Graovca koji je zatresao okvir gola.

U nastavku su Rumuni opsedali gol Petrića i došli do vođstva iz penala u 57. minutu. Hrvatski napadač Marko Dugandžić je bio siguran realizator. Napredak je zaigrao bolje i u dva minuta prokockao je dve odlične prilike za izjednačenje (71. i 72. minut). Ivanićev udarac sa 16 metara je golman Razvan Sava odbranio, ali odbitak Ivanić nije uspeo da pošalje u mrežu jer je bio izblokiran. Minut kasnije dva puta je golman Kluža briljirao u istoj akciji, uz pomoć prečke je odbranio udarce Obradovića i Zogovića sa par metara. Smatrali su Kuruševljani da je lopta prešla gol crtu, ali sudija je smatrao da nije.

I kako to biva u fudbalu, u narednom napadu iz kontre Kluž je uvećao prednost. Petrić je odbranio šut Petrile, ali ne i Betankura. Pet minuta kasnije (78. minut) Lovro Cvek je postigao evrogol sa preko 25 metara. Poslao je "bombu" pod prečku Petrića za konačnih 3:0.

"Rezultat i jeste i nije bitan, uvek igrate da biste pobedili. Ovo je bila prva pripremna utakmica, prejak rival za nas u ovom momentu i ovoj fazi priprema. Bilo je dobrih momenata u prvom poluvremenu, bilo je nekih lošijih u drugom delu. Miksovali smo tim, Slovenac Klemen Bolha je igrao štopera posle jednog treninga. Ostaje nam ozbiljan rad. Otišlo je 10 igrača, biće i pojačanja ali ne previše. Možda jedan ili dvojica na dve pozicije. Uglavnom su nam potrebni igrači za napadačke pozicije", istakao je za TV Arena sport trener Dušan Đorđević.