22.01.2023. • 14:28

NOVI PORAZ SAMPDORIJE: Promašaji Đuričića i Vijere skupo koštali Stankovića

(Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP)
Mečeve 19. kola Serije A gledajte na kanalima TV Arena sport

Sampdorija tone sve više ka Seriji B. Udineze je pobedio u Đenovi 1:0 (0:0) golom u samom finišu u 19. kolu Serije A i prekinula je seriju neuspeha na ovom gostovanju posle 11 godina (poslednii trijumf 2012). Igrala je Sampdorija mnogo bolje nego na prethodnim mečevima, ali realizacija je i dalje bolna tema za trenera Dejana Stankovića, koji posle novog poraza i teškog rasporeda ima sve manje šansi da spasi tim najgopreg.

Imali su Manolo Gabijadini i Filip Đuričić dva zicera u prvih 10 minuta, ali nisu uspevali da zatresu mrežu Marka Silvestrija. Posebno je srpski reprezentativac prokockao veliki zicer kada je sa visine penala šutirao tik pored gola iako su navijači već videli loptu u mreži. Udineze, za koji je od starta igrao i Lazar Samardžić uspostavili su ravnotežu na polovini prvog dela, ali odbrana Đenovljana je bila sigurna.

Povredio se Đuričić i posle sat vremena igre napustio je teren, što se nije mnogo odrazilo na napadačku orijentaciju domaćina. Imao je Ronaldo Vijera sjajnu šansu u 60. minutu kada nije dobro zahvatio loptu na 10 metara od gola, a minut pre toga Samardžić je propustio zicer za goste. Izašao je "oči u oči" sa golmanom Auderom i nije uspeo da ga prebaci.

Bolji su u finišu bili gosti. Bekao je imao priliku za goste kada je Audero odbranio nejgov udarac glavom, a Jaka Bijol je posle kornera šutirao glavom sa pet metara tik pored stative. I onda se u 88. minutu mreža Sampdorije zatresla. Greška u odbrani domaćina, Sakses nije dirao loptu, a Kingsi Ehizibue, koji je bio sam pred Auderom, ubacio je loptu u mrežu. Prvenac napadača za tri boda.

Pokušao je Samp da izbegne poraz u sedam minuta nadoknade, Kvaljarela je tražio penal zbog igranja rukom, ali ni sudija, ni VAR nisu reagovali. Gabijadini je prokockao zicer da izjednači, sa par metara nije prosledio loptu u mrežu.