JUVENTUS NA SRPSKI POGON: Kostić i Vlahović strelci u trijumfu nad Bolonjom

Juventus
Tanjug/(Marco Alpozzi/LaPresse via AP)
Tim iz Torina slavio nakon pet mečeva bez pobede u svim takmičenjima

Nakon pet mečeva bez pobede u svim takmičenjima i razočaravajućih igara, fudbaleri Juventusa zabeležili su ubedljiv trijumf protiv Bolonje.

U trijumfu od 3:0 veliki doprinos dali su srpski fudbaleri u redovima "Stare dame" Dušan Vlahović i Filip Kostić.

Tandem se upisao u strelce, a Filipu Kostiću bio je to prvenac u crno-belom dresu. Šansu mu je pripremio drug iz reprezentacije Dušan Vlahović. U 24. minutu povukao je kontru sa centra, proigrao Kostića koji je natrčao sa leve strane i udarcem iskosa pogodio je suprotan ugao za vođstvo od 1:0.

KOSTIĆ POSTIGAO PRVENAC ZA JUVENTUS: Vlahović asistirao kolegi iz reprezentacije

U nastavku je proradio i Dušan Vlahović. Pratio je akciju na desnoj strani, sjajno reagovao na centaršut Mekenija i efektno, udarcem glavom na drugoj stativi pogodio suprotan ugao - 2:0. Bio je to peti pogodak u sezoni srpskog fudbalera.

VLAHOVIĆEV NEODBRANJIV ŠUT GLAVOM: Napadač Juventusa efektno matirao odbranu Bolonje

Tri minuta kasnije mrežu golmana Skorupskog zatresao je i Arkadiuš Milik, šutiraio je iz prve i smestio loptu pod prečku.

Vlahović je u 67. minutu propustio šansu da se još jednom upiše u strelce, Milik ga je idelano proigrao, reprezentativac Srbije izašao je sam pred golmana i šutirao pored stative. Malo kasnije posole kornera, udarac Bonućija glavom zaustavila je stativa.