12.03.2022. • 16:02

SVE MANJE NADE ZA LEVANTE: Dani Gomez doneo bod protiv Espanjola

(Guliver/Imago Sports)
Katalonci su umanjili šanse rivalu u borbi za opstanak

Fudbaleri Levantea su u 27. kolu La lige kod kuće protiv Espanjola odigrali 1:1 i još više umanjili šanse za opstanak.

Sa skromnih 19 bodova zauzmaju poslednje mestu u šampionatu Španije, kakvu-takvu nadu posle duela sa Kataloncima doneo im je Dani Gomez u 80. minutu. Posle centrašuta Frankesea glavom je poslao loptu u mrežu, uz malu pomoć rezervog golmana gostiju Garsije i štopera Kabrere koji nisu dobro reagovali.

Kao i u prvom meču u jesenjem delu u Barseloni (4:3), za Levante je ponovo koban bio Havi Puado, tada dvostruki strelac. U 50. minutu najbolji asistent Espanjola Serđi Darder ga je proigrao u prostor, a Puado akciju završio vodečim pogotkom

Domaćin je više pokazao u prvom poluvremenu, asistenciju Bardija posle dobre akcije po levoj strani nije iskoristio desni bek Mark Pubilj sa pet metara ciljao jepored gola. Isti igrač je i u 67. minutu zahvatio loptu glavom i pogodio stativu.

Pet minuta ranije, na drugoj strani i Toni Vilhena je na sličan način uzdrmao okvir gola.