LIGA 1: Nant i Lion odigrali bez golova, Tuluz deklasirao Okser

Lakazet
TV Arena Screenshot
Mečeve Lige 1 gledajte na kanalima TV Arena sport

Nant je potvrdio dobru, a Lion promenljivu formu, pa su mreže u duelu dva renomirana kluba ipak ostale netaknute u meču 18. kola francuske Lige 1. Meč je bio zanimljiv, domaćin je imao preko Sisoka veliki zicer, ali i gosti su mogli da žale što je Tijago Mendes iz slobodnog udarca pogodio samo prečku.

Tražili su gosti penal u 75. minutu kada je Aleksandre Lakazet pao u šesnaestercu. Sudija Mark Bolenže je morao da konsultuje VAR sobu, a na kraju je procenio da penala nije bilo pa se meč završio bez pobednika.

Tuluz je kao gost deklasirao Okser 5:0. Gosti su imali savršeno prvo poluvreme, od pet šuteva čak tri su završila u mreži golmana domaćina. Prvi je u gol pretvorio Fares Šaibi, Entoni Rua je zakucao loptu u levi ugao, a Branko van den Bomen je u smiraju prvog dela rutinski realizovao penal posle igranja rukom jednog od igrača Oksera. U nastavku su Abuklal i Dalinga potvrdili ubedljiv trijumf.

Ren je u petom minutu nadokande poražen od Klermona 2:1, a ceh je paltio je sa dva isključenja. Posle izjendačenja Kalimuenda, prvo je zbog dva žuta kartona bio isključen Burižo, a pet minuta kasnije i Omari. Domaćin je preko Gastiena u petom minutu nadoknade ipak uspeo da valorizuje dva igrača više i doše do velike pobede.