LIGA 1: Lil iskoristio igrača više i slavio u Monpeljeu

Dejvid Lil
TV Arena Screenshot
Gosti zaslužili sva tri boda

Lil se definitivno oporavio od "sedmice" protiv PSŽ-a i neugodnog poraza od Nice, pa je sasvim zasluženo slavio na gostovanju u Monpeljeu 3:1 (1:1).

Bio je Lil od starta bolji rival, Sabelja je pogodio prečku u uvodnim minutama, ali odbrana je ponovo napravila katastrofalnu grešku posle koje je Vai doneo prednost domaćinu.

Ipak, napadi gostiju doneli su izjednačenje u 42. minutu. Na Sabelja je omogućio Džonatanu Davidu laku egzekuciju. Velere Žermen (Monpelje) je u drugom minutu nadoknade napravio brutaaln faul, pa je zasluženo bio isključen.

Gosti su umešno koristili igrača više i Anhel Gomes je u 57. minutu posle solo prodora doneo preokret. Adam Ounas je takođe imao lepu priliku da uveća prednost, dabi tačku iz kontre u poslednjim sekundama meča stavio Dejvid, četvrtim golom u sezoni.