DERBI SEVERA PRIPAO LENSU: Šampion pao, veliki neredi navijača

Liga 1
(Guliver/Imago Sports)
Sukob navijača na poluvremenu, prekid trajao pola sata

U prvom meču subotnjeg programa francuske Lige 1 u Derbiju severa Lens je savladao šampiona Lil 1:0 (0:0). Meč su obeležili veliki neredi na tribinama, koji su se preneli čak i na teren.

Jedini gol na meču postigao je Frankovski u 74. minutu. Samo pet minuta kasnije domaći postižu još jedan pogodak, koji je posle intervencije VAR-a poništen. Na poluvremenu je došlo do sukoba domaćih i gostujućih pristalica. Navijači Lensa su uleteli na teren i krenuli ka pristalicama Lila pa je do sukoba došlo na samom terenu. Policija je morala da upotrebi vodene topove kako bi razdvojila dve grupe navijača.

Drugo poluvreme kasnilo je tridesetak minuta, a potom je meč nastavljen. Ovo je druga pobeda Lensa u ovom šampionatu, dok je aktuelni šampion doživeo i treći poraz, nalazi se na 13. mestu sa pet bodova.