27.10.2020. • 23:11

LIGA ŠAMPIONA (SVI GOLOVI): Veče bogato preokretima i uzbuđenjima!

Tanjug/AP, Peter Powell/Pool EPA
Uzbudljiva noć u Ligi šampiona…

Na jednoj utakmici nije bilo golova, ali su na preostalih sedam, u 2. kolu Lige šampiona u grupama A, B, C i D, strelci blistali i bili vrlo efikasni.

Skoro pa prosečno tri po utakmici, preciznije 2,83!

Posle meča između Šahjtora i Intera, na kojem su mreže mirovale, najmanje raspoloženi bili su napadači Liverpula i Mitjilanda (2:0). "Crveni" u neprepoznatljivom izdanju, prvi put posle 51 uzastopnog meča, nisu uspeli da upute udarac u protivnički gol tokom prvog poluvremena. Kasnije su statistiku popravili Žota i Salah, koji su prvaku Engleske doneli trijumf 2:0.

Marko Nikolić je bio nadomak iznenađenja u Moskvi, ali je prvaku Evrope Kimih uspeo da "spase" dva boda golom u 79. minutu. Bajern je poveo preko Gorecke, a izjednačio je Mirančuk.

Atletiko je vodio, pa gubio i na kraju pobedio. Junak je Žoao Feliks, mladi Portugalac čijim su pogocima u 52. i 85. minutu "jorgandžije" preokrenule rezultat i savladale Salcburg 3:2.

Najveći tragičari su igrači Borusije Menhengladbah, koji su imali priliku da prikuju Real za dno tabele u Grupi B. "Koltovi" su do 87. minuta vodili 2:0 golovima Tirama, ali je "kraljevski klub" izjednačio preko Benzeme i Kazemira.

Siti je bio vrlo siguran protiv Marseja – 3:0, dok je Porto na "Dragau" pobedio Olimpijakos 2:0.

Atalanta je u Brgamu gubila 0:2 od Ajaksa, koji je u vođstvo doveo Dušan Tadić golom iz penala, ali je "boginja" uspela da ostane neporažena – 2:2. Istakao se dvostruki strelac Zapata.