07.04.2022. • 22:52

(VIDEO) PRELEPI GOLOVI U FRANKFURTU: Remi Ajntrahta i Barselone

Tanjug/(AP Photo/Michael Probst)
Majstorske pogotke postigli su Knauf i Feran Tores

U prvom meču četvrfinala Lige Evrope, Ajntrah i Barselona su u Frankfurtu odigrali nerešeno 1:1. Duel su obeležila dva prelepa pogotka.

Na početku drugog poluremena Ajntraht je poveo evrogolom Knaufa, njegov šut sa 20 metara završio je u mreži 1:0. Prethodno je reprezentativac Srbije Filip Kostić centrirao sa desne strane u kazneni prostor gostiju, na odbitak je reagovao Knauf i efektno matirao Ter Štegena.

KNAUF ZAKUCAO TER ŠTEGENA: Ajntraht evrogolom poveo protiv Barselone

Još atraktivniji je bio izjednačujući pogodak Barselone, nekada čuveni tika-taka sitem Katalonaca ponovo je proradio u 66. minutu i Feran Tores je nakon serije preciznih dodavanja saigrača pogodio mrežu za 1:1.

BARSELONA U RITMU TIKA-TAKA: Tores matirao odbranu Ajntrahta za 1:1

Đibril Sou je imao priliku u 8. minutu za domaćina, njegov udarac iz povoljne pozicije završio je pored gola.
Deset minuta kasnije Feran Tores je proigrao Obamejnga koju je utčao sa desne strane, ciljao je bliži ugao i zatreso spoljnu stranu mreže.

Meč u Ajntrahtu sudio je srpski internacionalac Srđan Jovanović. U 39. minutu dosudio je penal za domaćina nakon centrašuta Kostića i duela u petercu između Busketsa i Knaufa. Nakon pregledavanja snimka Jovanović je promenio odluku.

SRĐAN JOVANOVIĆ PROMENIO ODLUKU: Svirao penal protiv Barse, VAR ga ispravio