Otvori pretragu
Otvori navigaciju
Otvori navigaciju
arenasport1
Na programu od 11:30
Melbourne City - Adelaide United
arenasport2
Na programu od 12:00
Toronto - Memphis
arenasport3
Na programu od 12:00
1/2 Finale 2
arenasport4
Na programu od 12:00
Crvena zvezda mts - FMP
arenasport5
Na programu od 12:00
Dokumentarni film
Otvori pretragu
Fudbal
10.07.2020. - 13:31

Ovo je žreb Lige Evrope: Znamo sve, a ne znamo NIŠTA!

Guliver/Getty images/Sebastian Widmann, Sebastian Widmann/Bongarts
UEFA je održala žreb i za njeno drugo takmičenje.

Žreb za četvrtfinala i polufinala Lige šampiona je završen, sada je došao red na ono drugo evropsko takmičenje.

Poznati su svi parovi završnice Lige Evrope!

UEFA je donela odluku da se i Liga Evrope, poput Lige šampiona, igra kao završni turnir osam najboljih timova, pa će biti vrlo uzbudljivo jer ćemo sve pobednike dobijati posle 90 ili 120 minuta fudbala.

Očekuju nas neki potencijalno uzbudljivi mečevi, a evo šta su "kuglice" imale da kažu. Ovo su parovi četvrtfinala, koje ćemo u potpunosti znati kada se odigraju revanši osmine finala:

Meč 1: Volfsbrurg/Šahtjor Donjeck - Bazel/Ajntraht Frankfurt
Meč 2: LASK/Mančester junajted - Kopenhagen/Bašakšehir
Meč 3: Inter/Hetafe - Rendžers/Bajer Leverkuzen
Meč 4: Vulvs/Olimpijakos - Roma/Sevilja

polufinale

pobednik meča 4 - pobednik meča 2
pobednik meča 3 - pobednik meča 1

Neki mečevi osmine finala su bili odigrani i tamo ćemo gledati revanše:

Bašakšehir - Kopenhagen, prvi meč 1:0
Olimpijakos - Vulvs, prvi meč 1:1
Rendžers - Bajer Leverkuzen, prvi meč 1:3
Volfsburg - Šahtjor, prvi meč 1:2
Ajntraht - Bazel, prvi meč 0:3
LASK - Mančester junajted, prvi meč 0:5

Što se tiče parova Inter - Hetafe i Sevilja - Roma, oni se igraju na jedan meč, jer zbog pandemije korona virusa nisu uspeli da odigraju nijedan od dva predviđena susreta.

Svi mečevi čevrtfinala, polufinala i finale biće igrani na jedan meč, baš kao i u Ligi šampiona, a igraće se u Nemačkoj tokom avgusta.

UEFA će nešto kasnije objaviti tačan raspored i satnicu, a znamo da će mečevi biti igrati na stadionima u Kelnu, Duizburgu, Diseldorfu i Gelzenkirhenu. Finale će biti odigrano u Kelnu.

Žreb je bio potpuno otvoren, pa je svako mogao da dobije svakog od timova u žrebu za rivala.

Preostali mečevi osmine finala će se igrati 5. i 6. avgusta i potom počinje "fajnal ejt". Četvrtfinala su na programu 10. i 11. avgusta, polufinala 16. i 17. avgusta i na kraju finale u Kelnu 21. avgusta u 21 sat.

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

 

Poslednje vesti

Poslednji video snimci