Spasić Radnik
13.10.2021. • 15:59

KUP SRBIJE: Radnik prvi do osmine finala

(MN Press)
Radnik je u Surdulici pobedio Radnički 1923 2:0 (2:0) u meču šesanestine finala Kupa Srbije

Surduličani su ostvarili prvi takmičarski trijumf na svom terenu u ovoj sezoni i to boljom igrom tokom većeg dela susreta.

Prvi gol postigao je Predrag Medić u 22. minutu sa 18 metara kada je pogodio sam ugao gola Stojana Lekovića, a drugi je delo Miloša Spasića u prvom minutu nadoknade. Topovskim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao je golmana gostiju.

Kragujevčani su imali preko Veljka Trifunovića zicer u prvom delu, ali je napadač "crvenih đavola" pogodio stativu. Nemanja Dragutinović je sa 20 metara pogodio prečku u nastavku i to je bilo sve od gostiju. Na kraju meča je Aleksa Damjanac (Radnički 1923) sasvim bespotrebno a zasluženo dobio crveni karton u drugom minutu nadoknade zbog oštrog faula s leđa nad Urošem Milovanovićem.