28.04.2022. • 20:00

RUTINSKA POBEDA SPARTAKA: Proleter pao u Subotici

spartak
(MN PRESS)
Uprkos porazu, šesnaestogodišnji fudbaler Proletera, Veljko Ilić je postao najmlađi igrač koji je ove sezone postigao pogodak u elitnom rangu srpskog fudbala

Spartak je na svom terenu bio ubedljiv protiv Proletera sa 3:1 u okviru 33. kola Linglong Superlige Srbije.

Dobar start domaćih krunisao je Nemanja Nikolić već u šestom minutu meča, kada se odlično snašao pred protivničkim golom i postigao pogodak.

Prednost je duplirana samo petnaesteak minuta kasnije. Igrao se 23. minut kada je Luka Bijelović zatresao mrežu gostiju za 2:0.

Delovalo je da će se tim rezultatom otići na pauzu, ali je sjajni Nikolić ponovo bio precizan u prvom minutu nadoknade prvog dela i praktično već rešio pitanje pobednika.

Uspeo je Proleter da malo ublaži poraz, s obzirom na to da je Veljko Ilić u 48. minutu smanjio na 3:1 i tako postao najmlađi igrač koji se ove sezone upisao u strelce u domaćem šampionatu. Talentovani vezista Proletera rođen je pre 16 i po godina.

U narednom kolu Spartak gostuje Radniku u Srudulici drugog maja, dok će Proleter istog datuma ugostiti ekipu Metalca.