19.09.2021. • 21:28

ZVEZDINI RIVALI: Zagorčić srušio Ludogorec, Midtjilandu derbi Danske

Guliver/Henning Bagger/Ritzau Scanpix via AP
Slavija u Sofiji bolji od narednog rivala Zvezde u F grupi Lige Evrope, Midtjilandu derbi protiv Kopenhagena

Ludogorec je na kolenima, naš trener Zlatomir Zagorčić je sa Slavijom iz Sofije naneo šampionu prvi poraz u sezoni 1:0. Umeo je nekadašnji trener Vojvodine da zaustavi momke iz "lude šume", da iskoristi neigranje nekoliko igrača i golom Taseva u 48. minutu dođe do pobede 1:0. Umela je Slavija i da se odbrani sa igračem manje jert je Georgijev u 58. minutu dobio crveni kraton.

Šampion je imao veći posed, više prilika, ali ne i raspoloženog strelca. Ludogorec je igrao u sastavu: Pad - Sisinjo, Plastun, Žosue Sa, Pinas - Gonkalvez, Badji (od 64. Santana) - Tekpetej, Jankov (od 64. Marin), Manu - Sotoriju.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Nije samo Zvezda imala derbi već je to imao i Mtdtjiland. Gostovali su u derbiju 9. kola u Kopenhagenu kao gosti slavili 1:0 i na taj način izbili na čelo tabele, sa bodom prednosti u odnosu na rivala.

Meč nije dobro počeo po Zvezdinog rivala u F grupi Lige Evrope jer je Evander bio isključen u 26. minutu. Sa igračem manje, Midtjiland je već u 46. minutu iskoristio nepažnju odbrane rivala pa je Žunior Brumado bez bloka zakucao loptu pod prečku. Kopenhagen je imao tri velike prilike za izjednačenje, ali se Midtjiland odbranio.

Zvezdin protivnik je igrao u sastavu: Olafson - Dalsgard, Svjatčenko, Žuninjo - Anderson (od 88. Kols), Onjedika, Evander, Paulinjo - Isaksenm (od 80. Lind), Žunior Brumado (od 88. Hansen), Sisto (od 32. Čarls).